Engelli web sitesi için tıklayın

Etkinlikler

27
Ekim
Cuma
2017

6.ALANYA BELEDİYESİ&ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI


Alanya Belediyesi Kültür Merkezi

27.10.2017 13:34:00 - 29.10.2017 13:34:00

6.ALANYA BELEDİYESİ&ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI HAZIRLIKLARI TÜM HIZYLA DEVAM EDİYOR.

6. ALANYA BELEDİYESİ & ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI


6. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması bu yıl 27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Alanya Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Her yıl Alanya Belediyesi ile Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, Akdeniz bölgesinin en büyük ve en kapsamlı yemek yarışması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.
Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler, usta şefler ve mutfağa gönül vermiş ev hanımlarının katılımlarıyla başlayacak yarışmada yaklaşık 500 yarışmacıyı dünyaca ünlü şeflerin yanı sıra Türkiye’nin tanınan simaları jüri olarak değerlendirecek. 80 kişilik bir Juri ekibi 3 gün boyunca yarışma tabaklarını değerlendirmek için çalışacaklar.
Televizyon program sunucusu ve köşe yazarı Usta Şef Elif Korkmazel’in güzel sunumu eşliğinde gerçekleşecek yarışmanın farklı bölgelerden gelen yarışmacılar, ünlü şeflerden şovlar ve workshoplar ile hem eğitici hem eğlenceli bir şekilde geçmesi planlanıyor.
Ünlü Şef Fikret Özdemir’in jüri başkanlığı yapacağı yarışmada ulusal ve uluslararası platformda kariyer yapmış usta şefler jüri üyeliği yapacaklar.YÖRESEL YEMEK KATEGORİSİ


MUTFAK MİRASI ALANYA BİR KATEGORİ OLARAK YARIŞTIRACAK

Yarışma bu sene önemli bir değişikliğe de ev sahipliği yapacak. Alanya Belediyesinin Türkiye de bir ilki gerçekleştirdiği Culinary Heritage Alanya sistemi ile mutfak mirasına sahip çıkma hedefi ile yarışmaya yeni bir kategori eklendi. Mutfak Mirası Alanya kategorisi ile Alanya’da yetiştirilen ürünler ve özellikle avokado kullanılarak yapılan yemekler yarışacaklar.Türkiye’nin avakodo üretiminin %70 i Alanya dan sağlanması gerçeği ile Alanya Avakadosuna ilgi çekmek amacı ile bu kategoride Alanya Avakadosu kullanma zorunluluğu getirilmiştir.
Alanya Turizmine ve yemek kültürüne tanıtım desteği sağlayan bu özel yarışmada Alanya Mutfak Kültürü ile ziyaretçileri karşılaştırmak için Yöresel Yemek kategorisinde Alanyalı ev hanımları yarışacaktır. Alanya Yerel Mutfak kültürünün en güzel örnekleri Gastronomi dünyasına renk katacak.
Uluslararası gastronomi duayenlerinin, ünlü şeflerin, milli takım şeflerinin katılacağı, ulusal ve uluslararası basının izlenimlerini ve görüntülerini aktaracağı bu önemli etkinlik 27 Ekim 2017 Cuma günü saat 11.00 de yapılacak açılış seremonisi ile başlamış olacaktır. 3 gün boyunca saat 09.00 ile 18.00 arası Alanya Belediyesi Kültür Merkezinde devam eden yarışmalara halkımızın katılımını bekliyoruz.

Yöresel Yemekler Kategorisi Başvuru Formunu