Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

OBA ÇAYI ÜZERİNE YENİ KÖPRÜ

04.10.2017 13:17:00Alanya Belediyesi tarafından Cikcilli ve Oba Mahallesi’nde trafiği rahatlatmak ve alternatif ulaşım güzergâhları oluşturmak için Oba Çayı üzerinde yapılan köprü inşaatında sona gelindi.

 

 

 

Alanya Belediyesi tarafından Oba Çayı üzerine yapılan ve Cikcilli Mahallesi ile Oba Mahallesini Metro Market’in kuzeyinden kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan köprü betonarme olarak inşa ediliyor. 20 metre genişliği ve 25 metre uzunluğundaki köprü, tamamlanınca özellikle çevre yolu Metro kavşağı bölgesinde trafiğin önemli ölçüde rahatlaması bekleniyor.

 

“BÖLGEDE AÇILAN İMAR YOLLARI İLE MEVCUT YOLLARIN TRAFİK YÜKÜ HAFİFLİYOR”

 

Tüm bölgelerde olduğu gibi Oba, Cikcilli bölgesinde imar yollarını hizmete sunmaya devam ettiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Oba çayı üzerine yapılmakta olan yeni köprü ile özelikle çevre yolu ile Araştırma Hastanesi çevresinde trafiğin rahat bir akışa kavuşacağını söyledi. Başkan Yücel, “ Bölge yerel ve transit geçişlerle araç trafiği açısından Alanya’nın en yoğun bölgesi. Tatbikî bunda Oba, Cikcilli ve yukarı mahallelerin hızlı gelişimi ve modern yapılaşması en büyük etken. Emlak açısından yoğun talep alan bölge doğal olarak trafiğin de artmasına neden oluyor. Alanya Belediyesi olarak Alanya’nın genelinde olduğu gibi ulaşım ağının kalitesini arttırmak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dedi.