Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN AYAĞA GELEN SAĞLIK HİZMETİ

31.10.2017 14:24:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Mobil Sağlık Tarama ekibiyle birlikte Mahmutseydi Mahallesi’nde ikamet eden yaşlı, hasta ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Alanya Belediyesi kırsal mahallelerde evde sağlık hizmetlerine devam ediyor. Mobil Sağlık Aracı ve sağlık personelinin mahallelerde gerçekleştirdiği sağlık taraması hizmetine Başkan Yücel de katıldı. Mahmutseydi Mahallesi’nde vatandaşlara sağlık taramasının yanı sıra kişisel bakım desteği, ilaç, engelli ve yatalak hastalar için malzeme, tekerlekli sandalye ve giysi yardımı da yapıldı.

YÜCEL: “KIRSALDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ ARTIK DAHA SAĞLIKLI”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara hem merkezde hem de kırsalda gereken değeri verdiklerini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı; “Mobil sağlık tarama aracımızı hizmete sunduğumuzdan bu yana kırsalda yaşayan birçok hasta, yaşlı ve engelli vatandaşımızın daha sağlıklı bir hayat sürmelerine destek oluyoruz. Bir ambulansta olması gerekenden daha fazla ekipman bizim sağlık aracımızda var. Bu aracımızla kırsalda yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz.”

“HEM YOLUMUZ YAPILDI HEM DE SAĞLIK HİZMETİ ALIYORUZ”

Mahmutseydi Mahallesi’nde ikamet eden ve 20 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olan fiziksel engelli Mustafa Yiğit ziyaret esnasında hizmetleri için Başkan Yücel’e teşekkür etti. Sağlık ekibinin düzenli olarak kendisini ziyaret ettiğini belirten Yiğit; “Evimizin önünde yol olmadığı için dışarı çıkmakta büyük sıkıntılar yaşıyordum. Belediye evimizin yolunu yaptı.  Ayrıca belediyenin sağlık ekibi de evime kadar gelip muayene ediyor ve ihtiyaçlarımı karşılıyorlar. Başkanımıza ve ekibine hizmetleri için çok teşekkür ediyorum.”

MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI MAHALLE MAHALLE GEZİYOR

Mobil Sağlık Tarama aracında elektroşok cihazının yanı sıra, kan sayımı, solunum fonksiyonları, işitme testi, tansiyon ve sünnet için gerekli tıbbı ekipman ve ilaçlar bulunuyor. Bir ambulansta olması gerekenlerden fazlasının bulunduğu Mobil sağlık tarama aracı ile yaşlı ve engelli hastalara hizmet veren Alanya Belediyesi, acil durumlarda hastaneye getirilmesi gereken hastayı da mobil araçla hastaneye ulaştırıyor. Doktor, hemşire, fizyoterapi uzmanı gibi sağlık çalışanlarının bulunduğu mobil sağlık aracı düzenli olarak merkez ve mahallelere hizmet veriyor.

SAÇLARI KESİLİYOR, TIRAŞ EDİLİYOR

Düzenli olarak tüm mahallelere evde bakım hizmeti sağlayan Mobil Sağlık ekibinde bulunan kuaför, kendi kişisel bakımlarını yapamayacak durumda olan vatandaşların saçlarını ve tırnaklarını kesiyor, tıraş ediyor.