Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KÜTÜRÜP’TE İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ

07.11.2017 15:56:00Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’nde uzun yıllardır çözülmeyen, vatandaşın mağdur olmasına neden olan imar sorunu çözülüyor. Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Kütürüp imar planının, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayına mütakip yapılacak olan 18. Madde uygulaması ile bölgedeki vatandaşlar tapularına da kavuşmuş olacak.

 

3.5 yıldır tüm mahallelerde yaşanan imar problemlerini çözüme kavuşturmak için çalışan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın en büyük problemlerinden biri olan Kütürüp’ün de imar sorununu çözüyor. Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’nde mahkeme kararları ile iptal edilen imar planı uygulaması, yapılaşmanın önüne geçtiği için bölge halkı yıllardır bu konuda mağdur bulunuyordu.

 

KÜTÜRÜPTE VATANDAŞI MAĞDUR EDEN İMAR PLANI KRİZİNDE MUTLU SON

Alanya Belediye Meclisinin 07.11.2017 oturumunda, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii 1/1000 ölçekli uygulama imar planı MHP ve  AK Parti Meclis üyelerinin kabul, CHP Meclis üyelerinin çekimser oyları ile oyçokluğuyla kabul edildi.

 

VATANDAŞLAR TAPULARINI DA ALABİLECEKLER

Kararın Büyükşehir Belediye Meclisinde oyalanmasının ardından bölge halkının sorunlarının çözüleceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, Büyükşehir onayının ardından yapacağımız 18. Madde uygulaması sonrasında tapularını alabilecekler. Bu konunun çözüme ulaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.