Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ULU ÖNDER ATATÜRK VEFATININ 79. YILDÖNÜMÜNDE ÖZLEMLE ANILDI

10.11.2017 12:57:00Atatürk Anıtı önünde ve Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenlerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıldönümünde anıldı.

Alanya'daki 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programı, Hükümet Meydan’ında bulunan Atatürk Anıtı'ndaki törenle başladı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Atatürk Anıtı’na bıraktığı çelenklerin ardından saat 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak buradaki tören sona erdi.

ANMA ETKİNLİKLERİ KÜLTÜR MERKEZİNDE DEVAM ETTİ

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına geçildi. Burada ilk olarak Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı sergi ziyaret edildi. Ardından salona geçilerek başlatılan törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, daire müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

“ATATÜRK BÜYÜK BİR KOMUTANDI”

Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Karataş kürsüye geldi. Karataş; “Atatürk'ün aramızdan ayrılışı Türk milletini derinden sarmıştır.  Atatürk büyük bir komutandı. Atatürk yapılması zor devrimler gerçekleştirmiş, Cumhuriyeti kurmuş, ülkesine çağ atlatmıştır.  10 Kasım'lar Atatürk'ün düşüncelerinin daha iyi anlaşılıp fikirlerinin tatbik edileceği günler olmalıdır.” dedi. 

“UFKUNUZU GENİŞ, HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN”

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Derya Karagülle şöyle konuştu; “Atatürk savaşlardaki başarılarıyla büyük bir komutan, yönetimiyle büyük bir devlet adamı.  Mustafa Kemal olmak zordur.  Mustafa Kemal demek zoru başarmak demek.  Atatürk'e vereceğiniz en büyük şey çağdaşlık yolunda ilerlemek demek. Ufkunuzu geniş hedefinizi büyük tutun”.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından Türkler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Aynı lisenin bir öğrencisi tarafından yapılan konuşma sonrasında sunulan oratoryo gösterisi, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.