Whatsapp Hemen Ara
Engelli web sitesi için tıklayın

Etkinlikler

21
Eylül
Perşembe
2017

14. ALANYA ULUSLARARASI CAZ GÜNLERİ


Kızılkule

21.09.2017 20:30:00 - 24.09.2017 20:30:00

14. ULUSLARARASI ALANYA JAZZ GÜNLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ
14. ULUSLARARASI ALANYA JAZZ GÜNLERİ


(21-22-23-24 EYLÜL 2017)

PROGRAM

21 EYLÜL 2017 PERŞEMBE – SAAT: 20.30

YER: KIZILKULE MEYDANI
SELEN BEYTEKİN

SELEN BEYTEKİN: VOKAL / VOCAL
ŞENOVA ÜLKER: TROMPET& FLUGEL HORN / TRUMPET
ENGİN RECEPOĞULLARI: TENOR SAKSOFON / TENOR SAXOPHONE
BULUT GÜLEN: TROMBON / TROMBONE
ERCÜMENT ORKUT: PİYANO / PİANO
OZAN MUSLUOĞLU: KONTRABAS / DOUBLE BASS
FERİT ODMAN: DAVUL / DRUMS


22 EYLÜL 2017 CUMA – SAAT: 20.30
YER: KIZILKULE MEYDANI
BİG AL & THE JOKERS

ALGIRDAS SUMINSKAS: SOLİST / SOLOİST
ROMANS VENDINS: KLAVYE,VOKAL / KEYBOARD,VOCALS
ZINTIS ZVARTS : TENOR VE BARİTON SAKSOFON / TENOR AND BARİTONE SAXOPHONE
ULDIS ZIENDINS : TROMBON,VOKAL / TROMBONE,VOCAL
EDUARDS RAUBISKO : TENOR SAKSOFON,KLARNET / TENOR SAXOPHONE, CLARINETE
SANDRIS SKERANSKIS: TROMPET/ TRUMPET
RAITIS AUKSMUKSTS: DAVUL / DRUMS
JURIS SKARAJANS: GİTAR / GUITAR
PETERIS LIEPINS : KONTRABAS / DOUBLE BASS

23 EYLÜL 2017 CUMARTESİ – SAAT: 20.30
YER: KIZILKULE MEYDANI
JENNAH BELL

JENNAH BELL : VOKAL – GİTAR / VOCAL – GUİTAR
NİCK SEMRAD : KLAVYE PİYANO / KEYBORD PİANO


DÜNYA CAZ STARLARI ALANYA’DA

Son yıllarda gerçekleştirdiği kültürel ve sanatsal etkinliklerle Türkiye’nin önemli kültür-sanat şehirlerinden biri haline gelen Alanya, 4 gün boyunca caz günlerine ev sahipliği yapıyor.
Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen, ALTİD, ALTAV, SUMMER GARDEN ’ın katkılarıyla TRT MÜZİK, DREAM TÜRK, DREAM TV ve RADYO D’nin de medya sponsoru olarak destek verdiği Alanya Uluslararası Caz Günleri 14. yılını kutluyor. Bugüne kadar Türkiye’den ve yurt dışından 150’yi aşkın sanatçıyı ağırlayan Alanya Uluslararası Caz Günleri bu yıl da yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak.

21,22,23,24 Eylül 2017 tarihleri arasında tarihi Kızılkule Meydanı’nda Alanya Kalesi’nin ışıkları altında gerçekleşecek 14. Alanya Uluslararası Caz Günleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü caz sanatçılarını Alanya da ağırlayacak.
İlk gün saat 20:30’da Selen Beytekin sahne alacak. Bugüne kadar Sahne aldığı mekanlar ve verdiği konserler arasında Uluslararası Akbank Caz Festivali, Uluslararası İzmir Caz Festivali, Uluslarası Ankara Caz Festivali, Alaçatı Caz Rüzgarı, Oktoberfest, Çukurova Senfoni Orkestrası, TRT Big Band (Hafif Müzik ve Caz Orkestrası), CRR (Cemal Reşit Rey) Big Band, Turk Hava Kuvvetleri Big Band, Altın Koza Film Festivali, Bursa Caz Festivali, İskenderun Kültür Sanat Festivali, Kanyon'da Caz, Uluslararası Caz Günü Konserleri, Balık Ekmek Caz Festivali, Nardis, Babylon, Nublu, Fransız Kültür, Avusturya Konsolosluğu, Soho House İstanbul vs. Türkiye genelinde birçok festival, mekan ve özel organizasyonlar bulunmaktadır.

İkinci gün Big Al & The Jokers grubu sahne alacak. Rock and roll kulüplerinde, kurumsal ya da diğer etkinliklerde uygun ve eğlenceli atmosfer yaratabilme becerisi onu, Avrupa’da en fazla talep gören gruplardan biri haline getirmiştir. Grubun profesyonel müzisyenleri, iyi zevk ve ustalıkları sayesinde her zaman etkinlikler için doğru programları bir araya getirebilmiş ve bunları gerçekleştirme becerisine sahip olmuştur.

Geçen yıllarda grup, Smokie, Nazareth, Macy Grey, Scorpions, Boney M gibi dünya çapında tanınan birçok yıldızla ortak konserlere katılmıştır.

Yüksek profesyonel potansiyeli sayesinde, solo programların yanında grubun Avrupalı tanınmış sanatçılarla 8’den fazla programı bulunmaktadır.
Grubun en başarılı projelerinden biri, Litvanya’nın ünlü sanatçısı Algirdas Shuminskas - Big Al ile çalışmasıdır.

Üçüncü gün ilk konser saat 20:30’da JENNAH BELL Jennah Bell, Oakland’da yetişmiş olup, doyumsuz müzik tutkusunun kendisine harikalar diyarı bahşettiği bir şarkıcı/söz yazarıdır. Sıra dışı söz yazarlığı ve tarif edilemez tarzı onun gurur doyduğu Bay Area kökeni’nden kaynaklanmaktadır. Müzikal çalışmalarını her yönüyle kendisi tasarlayan Jennah; Soul, R&B, Hip‐Hop, and Bluegrass müziklerinin zengin renklerinden ilham almıştır. Jennah, onun sıra dışı yazarlık tarzını benimseyen Jimmy Jam, Paul Williams ve David Foster'ın himayesi altında yaz programına katılmak üzere Grammy Vakfı tarafından seçildi. Bu deneyim, Jennah'ı prestijli Berklee Müzik Koleji'ndeki çalışmalarını sürdürmeye teşvik etti ve orada ilham veren arkadaşların ve profesörlerin arasında kendisine iyi bir yer buldu. Destekçileri arasında yer alan olan efsanevi Paul Simon, ustalığını ve bilgeliğini gelişme çağındaki bu sanatçıya aktardı. Blues gibi unutulmaz, rap dizeleri gibi özlü, halk müziği gibi büyüleyici olan Jennah Bell, en iyi müzik parçalarının toplamıdır.

Üçüncü gün kapanış için ise saat 22:00 de Şenay Lambaoğlu sahne alıcak. İlk solo albümü 'İçimde Aşk Var' 2012 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı. Söz ve müzikleri sanatçıya ait olan albüm için herhangi bir tarz gözetmeksizin yola çıkarak yıllar içerisinde biriktirdiği müzikal duruşunu caz müziği ile birleştirdiğini görüyoruz. 2014 yılında yine ağırlıklı olarak kendi söz ve müziklerinden oluşan ikinci albümü 'Zarf Tümleci'ni dinleyicilerin beğenisine sunan sanatçı gerek yurt içinde gerekse yurt dışında katıldığı festivallerle son dönem kadın caz vokalistlerinin en önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilmesinin yanı sıra çağdaş kadın ozan kimliği ile de öne çıkmakta. Şenay Lambaoğlu 2015 yılında Sony müzik etiketiyle yeni albümü “Başka Türlü Bir Şey”i müzikseverlerle buluşturdu. Üçüncü albümünde Farketmeden, Seni Düşünmek, Sensiz Olmaz, Uçurtma gibi efsane şarkıları yorumlayan sanatçı; Can Yücel’den Nazım Hikmet’e, Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a dek unutulmaz ozanların unutulmaz eserlerine yer verdi.

Son gün ise Ayhan Sicimoğlu & Latin all stars 20:30’da sahne alıcak. Sanatçı Ayhan Sicimoğlu, gezi ve kültür programları ile tanınmaktadır. Müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı Sicimoğlu; Talas ve Tarsus Amerikan kolejlerinden mezun olmuş, Hacettepe'de Üniversite eğitiminin ardından İngiltere’de Bournemouth and Poole College of Art'da fotoğraf ve film bölümlerini tamamlamış, müzisyen olarak beş yıl Roma’da yaşamış, ardından New York’a yerleşmiştir.

Son dönemlerde TV’de "Ayhan Sicimoğlu ile Renkler" adlı gezi ve kültür programını, Digitürk'te "Gastronomi Maceraları" ve İZTV'de "Limonata" programlarını hazırlayıp sunmaktadır. Joy FM’de "Latin Lover" radyo programını yürütmekte ve kurucusu olduğu "Latin All Stars" grubu ile performanslar sergilemeye devam etmektedir.

Hem şehrin monotonluğundan uzaklaşmak hem de sonbaharın kendisini göstermeye başladığı bugünlerde caz tutkunlarına muhteşem bir müzik ziyafeti sunmayı planlayan Alanya Belediyesi, tüm caz severleri 21,22,23,24 eylül 2017 tarihlerinde Alanya - Kızılkule Meydanına davet ediyor.