Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL; 1.5 YIL SONRA ALANYA’NIN CADDELERİNİN ALINMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

12.11.2015 17:35:00Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün oy çokluğu ile alınan kararla Alanya’nın 4 büyük caddesi daha Büyükşehir’e geçti. Oylamadan önce söz alan Alanya Belediye Başkanı Yücel, “Bu karar alınacaksa en başında alınmalıydı. Biz, 1.5 yıldır bu caddelere hizmet ettik. Asfaltlarını ve altyapılarını yaptık. 19 ilçe arasında neden sadece Alanya’nın caddeleri alınıyor ve daha da almaya devam edecek misiniz? diyerek tepkisini dile getirdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 16. Ve 17. Gündem Maddeleri’nde Alanya’nın 4 caddesinin daha Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan yol ağına dahil edilmesi konusu görüşüldü.

NEDEN 1.5 YIL SONRA?

Gündeme ilişkin söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, karara tepki gösterdi. 1.5 yılı aşkın süredir bu caddelere Alanya Belediyesi’nin hizmet götürdüğünü ifade eden Başkan Yücel, “Biz, Büyükşehir yetkililerine gelin konuşalım, en başında ne yapacaksanız yapın. Biz de ona göre hareket edelim. Biz de, 5 Yıllık Stratejik Planlarımıza işleyelim ve programlarımıza koyalım, dedik. Şimdiye kadar neden kimse birşey demedi. Neden beklendi?” dedi.

BİZ BU CADDELERE YATIRIM YAPTIK? ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİLER?

Bu caddelerin altyapı ve asfalt çalışmalarını tamamladıklarını anlatan Başkan Yücel, “1.5 yıldır bu caddelerin asfalt ve altyapı çalışmalarını yaptık.30 km asfaltını tamamladık. Önceden alacaklarını bildirselerdi, bizde bütçe ve yatırımlarımızı ona göre yönlendirirdik.” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: “SADECE ALANYA’NIN CADDELERİ İSTENİYOR”

“Biz yerel yöneticiler ne kadar başarılı olursa Büyükşehir’de o kadar başarılı olur” diyen Belediye Başkanı Yücel, 19 ilçe arasından sadece Alanya’nın caddelerinin istendiğini söyleyerek tepkisini dile getirdi. Başkan Yücel, “19 ilçe varken neden beklenip beklenip de bizim altyapısını ve asfaltını tamamladığımız caddelerimiz alınıyor? Merak ediyorum.” dedi.

MHP VE CHP MECLİS ÜYELERİ DE BAŞKAN YÜCEL’E DESTEK VERDİ
Daha sonra söz alan MHP’li ve CHP’li Meclis üyeleri de, "Alanya Belediye Başkanı Yücel’in feryadı şudur. Büyükşehir yasası çıktığında caddeler ayrıldı. Kimilerini büyükşehir kimilerini ise ilçe belediyeler aldı. Ne hikmetse aradan geçen 2 yıl süre zarfında neden şimdi tekrar Büyükşehir Alanya’dan yer istiyor. Başkan buraya yatırım yapmış. Ama şimdi isteniyor" diyerek başkan Yücel’e destek verdiler.

MECLİS BAŞKANI: SONRADAN ALMAK ETİK OLMAZ”

Menderes Türelin olmadığı meclis toplantısında Meclis Başkanlığını yürüten Mesut Kocagöz de gelen tepkiler üzerine; “Bizim aldığımız caddelerde ruhsatları ilçe belediyeleri veriyor. Vergileri ilçe belediye alıyor. Sadece reklam paraları bize geçiyor. Ama söylediğiniz gibi bu kararları hızlandırmak gerekiyor. Adaletli olmak gerekiyor. Sonradan almak etik olmaz. İlgili arkadaşlara konuyu ileteceğim” dedi.

KARAR HANGİ CADDELERİ KAPSIYOR?

1-    D-400 Karayolu’ndan Konaklı Mahallesi Atatürk Caddesine kadar olan yaklaşık 100 metre uzunluğundaki yol,

2-    Konaklı Mahallesi Atatürk Caddesi’nin devamındaki Payallar- Türkler Mahallesi boyunca D-400 Karayolluna kadar uzanan yaklaşık 5.750 metre uzunluğundaki yol,

3-    Türkler Mahallesi Türek Caddesi’nden başlayıp doğuya doğru devam eden yaklaşık 920 metre uzunluğundaki yol

4-    Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi ile Köyiçi Caddesi arasında yer alan ve yaklaşık 1.400 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi ve Gazipaşa Caddeleri