Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL: “DAHA ÖNCE NE DEDİYSEK YAPIYORUZ”

08.12.2015 17:09:00Alanya Belediyesi’nin hazırladığı Kütürüp, Sugözü ve Fığla Mahallesi’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planları Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı. Alanya Belediyesi’nin Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi yapımı için gereken imar planı değişikliği de kabul edildi. Kuzey Alanya halkına imar planlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Yücel, “Ne dediysek o. Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz.” dedi.

SUGÖZÜ VE KÜTÜRÜP’TE İMAR SEVİNCİ

Alanya Belediyesi’nin Alanya’nın bazı mahalleleri ile ilgili hazırladığı imar planları ve revizyonları Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün ASAT Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda saat 15.00’da yapılan Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nda meclis üyelerinin onayına sunuldu. Kütürüp Mevki ve Sugözü Mahallesi’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planı Büyükşehir meclis üyeleri tarafından onaylandı. 

KUZEY ALANYA’NIN TALEPLERİ KARŞILANDI

Daha önce Kuzey Alanya’da Hasbahçe Mahallesi’nin imar sorunlarını ortadan kaldıran Alanya Belediyesi, Büyükşehir Meclisi’nde alınan bu kararla; Sugözü ve Kütürüp Mahalleleri’nin imar problemlerini mahkeme kararlarını yerine getirecek ve vatandaşların taleplerini karşılayacak şekilde çözüme kavuşturdu. 

FIĞLA MAHALLESİ’NE SOSYAL ALAN REVİZYONU

Öte yandan Fığla Mahallesi’nde eksik olan sosyal ve dini ihtiyaçları karşılayabilmek için hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği de Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

BAŞKAN YÜCEL: KUZEY ALANYA’DAKİ SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜYORUZ

Kuzey Alanya’da yaşanan imar sorunlarını tek tek ortadan kaldırdıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Daha önce Hasbahçe’de yaşanan sorunu çözmüştük. Kütürüp ve Sugözü’nde daha önceden yapılan imar planları uygulamaları nedeniyle mahkemenin iptal kararları vardı. O nedenle bu bölgede sıkıntı yaşanıyordu. Halkımızın beklentileri ve mahkeme kararlarına uygun şekilde planları yeniden revize edip Büyükşehir Meclisi’ne taşıdık. Planlarımız onaylandı. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca bize destek veren Erkan Dermirci, Kerim Başkaptan başta olmak üzere tüm Büyükşehir Meclis üyelerine teşekkür ederim.” dedi.

“KUZEY ALANYA’YI CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Kuzey Alanya’nın önündeki engellerin kalktığına vurgu yapan Başkan Yücel, Kuzey Alanya’yı cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi. Başkan Yücel, “Yollar, sosyal alanlar, parklar, sağlık ocağı ve çocuk kreşi projemizle o bölgeyi cazibe merkezi yapacağız.” dedi.

GES PROJESİ’NDE SONA GELİNDİ

Alanya Belediyesi, güneş enerjisinden elektrik üretecek Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi yapımı için hazırladığı Toslak Mahallesi’nde 1/5000’lik imar planı revizyonu da Büyükşehir Meclisi’nde onaylandı. İlgili bakanlıklardan izinleri tamamlanan GES Projesinin son aşaması da tamamlanmış oldu. GES Projesi ihale sürecinden sonra Toslak’da yapımına başlanacak.