Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KESTEL VE MAHMUTLAR’IN PLANLARI KESİNLEŞTİ

08.02.2016 17:40:00Alanya Belediyesi’nce hazırlanan ve onaylatılan Mahmutlar ve Kestel Mahalleleri’nin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının vatandaş itirazları doğrultusunda yapılan değişiklikleri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanarak kesinleşti. Başkan Yücel, “Kestel ve Mahmutlar’ın önü açıldı. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Alanya Belediyesi’nce hazırlanan ve onaylatılan Mahmutlar ve Kestel Mahalleleri’nin  1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının vatandaş itirazları doğrultusunda yapılan değişiklikleri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanarak kesinleşti. Başkan Yücel, “Kestel ve Mahmutlar’ın önü açıldı. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

MAHMUTLAR VE KESTEL’İN PLAN DEĞİŞİKLİĞİ ONAYLANDI

Alanya Belediyesi’nce hazırlanan ve onaylanan Mahmutlar ve Kestel Mahalleleri’nin  1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları askı süresince vatandaşların itirazları doğrultusunda Alanya Belediyesi tarafından tekrar düzenlenerek, yasa gereği  Büyükşehir Meclisi’nin onayına sunulmuştu.  Alanya Belediyesi’nin vatandaşların itirazları doğrultusunda yaptığı değişiklikler Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilerek, planlar kesinleşti.  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, mahallelerin imar sorunlarını tek tek çözdüklerini söyleyerek, “Mahmutlar ve Kestel Mahallelerimize hayırlı olsun.” dedi.

 ALANYA BELEDİYESİ 50 METRELİK YOLUN PLANLAMASINI DA YAPTI

Bu onayla birlikte planların vatandaşların talepleri doğrultusunda kesinleştiğini kaydeden Başkan Yücel, “50 metrelik Çevre Yolu ile ilgili gereken tüm düzenlemeleri de bu planlarla birlikte geçirmiş olduk.  50 metrelik yol ile ilgili işlemleri hız kesmeden hazırlayan, onaylayan ve onaylatan Alanya Belediyesi olarak yol ile ilgili planlama aşamasını da tamamlamış olduk. Şimdi planlar üzerinden İmar Kanunu’nun 18. Madde uygulaması ile mülkiyet sorunlarını çözüp, Karayolları’na yapılması için yolu teslim edeceğiz.” Dedi.