Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

16. ALANYA ULUSLAR ARASI TURİZM VE SANAT FESTİVALİ YÖRÜK GÖÇÜ VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

28.05.2016 22:06:00Alanya Belediyesi’nin bu yıl 16.sını organize ettiği Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. Alanya halkının yoğun ilgi gösterdiği festival renkli görüntülere sahne oldu.

16. ALANYA ULUSLARARASI TURİZM VE SANAT FESTİVALİ YÖRÜK GÖÇÜ VE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

Alanya Belediyesi’nin bu yıl 16.sını organize ettiği Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, yörük göçünün canlandırıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. Alanya halkının yoğun ilgi gösterdiği festival renkli görüntülere sahne oldu.

Bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, yörük göçü ve kortej yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı önünde başlayan festivale Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Günal ve Mevlüt Karakaya, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALANYA HALKI BÜYÜK COŞKUYA ORTAK OLDU

Atatürk Anıtı önünden dualarla başlayan yörük göçü ve kortej yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yörük göçü ve kortej yürüyüşü yol boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce vatandaşın katıldığı büyük yürüyüş, Rıhtım Şelale Meydanı’nda Antalya Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrası’nın verdiği konserle devam etti.

YÜCEL: “3 GÜN DOLU DOLU BİR FESTİVAL OLACAK”

MHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Günal ve Mevlüt Karakaya, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in konuşmalarının ardından kürsüye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 3 gün boyunca dolu dolu bir festival geçireceklerini söyledi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konuşmasında şunları kaydetti; “Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimiz, kardeş şehirlerimizden gelen konuklarımızın katılımıyla, Alanya’nın dışa açılan penceresi ve dünya kültürlerinin buluşma adresidir. Bölgenin en büyük kültür-sanat festivali olan Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimizde ilçemizde yaşayan insanlarımızın ve misafirlerimizin birbirinden ünlü sanatçılarımızın konserleri ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu üç gün yaşayacaklarına inanıyorum. Festivalimizin düzenlenmesinde emeği geçen sivil toplum örgütlerine, Belediye personelimize ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

“SÜPER LİG’DE ALANYASPORUMUZA BAŞARILAR DİLERİM”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Play-Off final müsabakasında rakibini yenerek Süper Lig’e çıkan Alanyaspor’un başarısını kutladı. Yücel; “Süper Lig’e çıkarak bize çifte festival yaşatan Alanyasporumuzu sizlerin huzurunda da bir kez daha tebrik ediyorum. Alanya Belediyesi olarak maddi ve manevi Alanyaspor’un her zaman yanında olduk, destekledik. Bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Süper Lig’de Alanyaspor’a başarılar diler; bizlere bu sevinci yaşatan futbolcularımıza, teknik ekibe, Alanyaspor yönetimine ve taraftarlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.