Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BELEDİYE TİYATROSUNDAN ÇOCUKLARA TATİL HEDİYESİ

15.06.2016 15:31:00Ağustos Böceği Puki ve Ateş Böceği Pırpır’ın ormanda geçen maceralarının anlatıldığı “Uğur Böceği Benekli”, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nün Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Oyunun ilk gösterimi 17-18 Haziran saat 18.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde ücretsiz yapılacak.

BELEDİYE TİYATROSUNDAN ÇOCUKLARA TATİL HEDİYESİ

Ağustos Böceği Puki ve Ateş Böceği Pırpır’ın ormanda geçen maceralarının anlatıldığı “Uğur Böceği Benekli”, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nün Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Oyunun ilk gösterimi 17-18 Haziran saat 18.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde ücretsiz yapılacak.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nün Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan Uğur Böceği Benekli’nin koordinatörlüğünü Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal yapacak. Yazar ve Yönetmenliğini Nilbanu Engindeniz’in yaptığı oyunun müziği Cem İdiz’e, dansları Anıl Türkmener’e, kostüm tasarımı Funda Çebi’ye, dekoru ise Emel Meriç’e ait.

ENGİNDENİZ: “ÇOK RENKLİ BİR OYUN OLDU”

Oyun yazarı ve yönetmeni Nilbanu Engindeniz, projenin çok renkli olduğunu belirterek şunları kaydetti; “Çocuklardan Çocuklara Tiyatro projemizin sonuncusu “Uğur Böceği Benekli” ile seyircimize bir kez daha merhaba diyoruz. Tiyatro oyunumuzda Alanyalı 20 çocuğumuzla beraber çalıştık. Bu bir müzikal oyun. Oyunumuzun içerisinde tam 14 tane şarkı ve dans var. Bütün öğrencilerim birden fazla rol oynuyor.” dedi.

YÜCEL: “TÜM ÇOCUKLARI BEKLİYORUZ”

Alanyalı çocuklardan oluşan ve 8 aylık bir eğitim sürecinden geçen minik tiyatrocuların oyunu “Uğur Böceği Benekli”, 17-18 Haziran saat 18.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yaz tatiline girecek tüm çocuklar için oyunun ücretsiz sahneleneceğini belirterek, tüm aileleri çocuklarıyla birlikte oyunu izlemeye davet etti.