Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA’DA 23 NİSAN KUTLAMALARI

23.04.2017 10:50:00Tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Alanya’nın kardeş şehirlerinden gelen öğrencilerin de renk katığı kutlamalar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

 

 

Hükümet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde başlayan kutlama törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, idari birim amirleri, siyasiler, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programa Alanya’nın kardeş şehirlerinden gelen öğrenciler de katıldı. Milli Eğitim Müdürü Er'in anıta çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunularak İstiklal marşının okunmasıyla sürdü. Anıt önündeki programın ardından iskeledeki Şelale Meydanı'na geçildi. Buradaki programa Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in vatandaşları ve öğrencileri selamlaması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından İstiklal marşının okunmasıyla süren program, şiirler okunması, halk oyunları, anaokulu öğrencilerinin gösterileriyle devam etti.