Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL, “BAŞLATTIĞIMIZ DOSTLUKLARIN ÖMÜR BOYU SÜRMESİNİ İSTİYORUZ”

24.04.2017 15:59:00Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak için Litvanya'nın Silute, Trakai ve Polonya'nın Wodzislaw Slaski şehirlerinden gelen öğrencileri kabul eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Biz başlattığımız dostlukların ömür boyu sürmesini istiyoruz” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak için Alanya’nın kardeş şehirleri Litvanya'nın Silute ve Trakai ile Polonya'nın Wodzislaw Slaski şehirlerinden gelen toplam 45 kişilik öğrenci ve öğretmen, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti. Meclis Salonu’nda yapılan organizasyonda konuşan Başkan Yücel, öğrencilere Türk ve Alanya kültürü hakkında bilgi verdi. Alanya’nın çok kültürlü, çok dilli bir şehir olduğuna değinen Belediye Başkanı Yücel, birlik ve hoşgörü kültürü üzerine örnekler sundu. “Alanya sadece deniz, kum, güneş üçlüsünden oluşan bir turizm şehri değil, Alanya’nın 3 bin yıllık çok kültürlü, çok dilli, çok dinli bir tarihi geçmişi var” diyen Yücel, çocukların sorunlarını yanıtladı. Başkan Yücel çocukların soruları üzerine, Türk Eğitim Sistemi, Alanya’daki okul sayısı, eğitim durumu, belediye hizmetleri, çocuklar için yapılan hizmetler gibi konu başlıklarında bilgiler verdi.

“ALANYA’DA OLMAKTAN MUTLUYUZ”
Alanya Belediyesi’nin misafiri olarak Litvanya'nın Silute, Trakai ve Polonya'nın Wodzislaw Slaski şehirlerinden gelen öğrenciler, Alanya’da olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Yücel’e böyle bir dostluk köprüsü kurduğu için teşekkür ettiler. Konuşmaların ardandan kardeş şehir çocukları milli kıyafetleriyle yöresel danslar sunarak, çeşitli gösteriler yaptı.
Programın hediye değişim bölümünde ise öğrenci ve öğretmenlere nezaketleri için teşekkür eden Başkan Yücel, her okul için Alanya ipeğinden bir tablo ve Alanya’yı anlatan hediyeler takdim etti.

Alanya’da 1 hafta kalacak öğrenciler, Alanya yemeklerini, tarihini, kültürel ve turistik mekanlarını gezerek bilgi alacaklar.