Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI

05.10.2017 13:56:00Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisi ve Veteriner Hekimlik konulu eğitim seminerlerini vermeye devam ediyor. Alanya Doğa Okulları’nda gerçekleştirilen seminerde öğrencilere belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik yaptığı hizmetlerin yanı sıra hayvanlara nasıl yaklaşılacağı hakkında da bilgiler verildi.

         ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ ANLATILDI

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisi ve Veteriner Hekimlik konulu eğitim seminerlerini vermeye devam ediyor.  Alanya Doğa Okulları’nda gerçekleştirilen seminerde öğrencilere belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik yaptığı hizmetlerin yanı sıra hayvanlara nasıl yaklaşılacağı hakkında da bilgiler verildi.

VETERİNER HEKİMLİK MESLEĞİ ANLATILDI

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz’un da, “Veteriner Hekimlik Mesleği” konulu kariyer sunumu yaptığı seminerde insanların hayvanlara yaklaşımı da anlatıldı. Öğrencilere hayvan besleme yöntemlerini de anlatan Yavuz, ‘Bugün  Doğa Okulu’nda öğrencilerimize sahipsiz hayvanlara yönelik belediyemizin uygulamalarını ve faaliyetlerini anlattık. Ayrıca gerçek hayvan severlerle çalışmalarımız devam ediyor. Alanya’da bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki bütün okullar istedikleri takdirde müdürlüğümüzün numarasından  bize ulaşarak seminer talebinde bulunabilirler. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ SUNUMU

Seminer programı kapsamında Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hekimi Hasan Eşit tarafından da  öğrencilere, hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme yöntemleri, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı konularını içeren bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Veteriner Hekim Eşit, sokaklarda hayvanların da yaşam hakkı olduğunu ve sokak hayvanlarına yönelik yaklaşımlarda empati yetisinin önemli olduğunu belirtti.