Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

DİKSİYON KURSUNA KAYITLAR BAŞLADI

16.10.2017 13:55:00Alanya Belediyesi tarafından her yıl vatandaşlar için ücretsiz olarak açılan diksiyon kursu için kayıtlar başladı.

Alanya Belediyesi’nin her yıl vatandaşlar için ücretsiz olarak düzenlediği, Türkçeyi doğru ve etkili kullanmak için gerekli olan temel dil bilgileri, fonetik ve hitabet sanatının anlatıldığı diksiyon kursları yeniden başlıyor. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların en geç 25 Ekim 2017 Çarşamba gününe kadar Alanya Kültür Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.

KATILIMCILARA KURS SONUNDA MEB ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEK

Alanya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlenecek kursun sonunda hak sahiplerine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diksiyon sertifikası verilecek. Bugüne kadar 600’den fazla kişinin yararlandığı diksiyon kursuna kayıt olmak isteyenler 3 adet fotoğraf, 1 adet arkalı-önlü kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneği ile birlikte Alanya Belediye Tiyatrosu’na başvuru yapmaları gerekiyor.

Alanya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen kursa başvuru yapabilmek için başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor.