Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

METEOROLOJİ’DEN ALANYA İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

23.10.2017 16:14:00Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın öğle saatlerinden itibaren Alanya ve çevresinde şiddetli yağış görüleceğini belirterek, vatandaşları uyardı.

METEOROLOJİ’DEN ALANYA İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın öğle saatlerinden itibaren Alanya ve çevresinde şiddetli yağış görüleceğini belirterek, vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü  AntalyaIsparta  ve  Burdur için yağış uyarısında bulundu. Alanya'yı da kapsayan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu gece saatlerinden itibaren başlayacak olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların yarın (24/10/2017 Salı günü) öğle saatlerinden itibaren il genelinde 25/10/2017 Çarşamba günü ise il merkezi ve doğu ilçelerinden (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş) aralıklarla çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm/m² ) olacağı tahmin edilmektedir.

Yağış anında rüzgarın kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Şiddetli yağışlar 25/10/2017 Çarşamba akşam saatlerinden itibaren bölgeyi terk edecektir.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.