Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI YARIN BAŞLIYOR

26.10.2017 10:36:00“6. Alanya Belediyesi Uluslararası Yemek Yarışması”, 27 Ekim Cuma günü Kültür Merkezi’nde başlıyor. Yurt içi ve yurt dışından da yarışmacıların katılacağı yemek yarışmasında bu yıl ilk kez yöresel yemek kategorileri de yer alacak.

 ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI YARIN BAŞLIYOR

“6. Alanya Belediyesi Uluslararası Yemek Yarışması”, 27 Ekim Cuma günü Kültür Merkezi’nde başlıyor. Yurt içi ve yurt dışından da yarışmacıların katılacağı yemek yarışmasında bu yıl ilk kez yöresel yemek kategorileri de yer alacak.

 

Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortak organizasyonu olan   6. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek yarışması, 27-28-29 Ekim tarihleri arasında  Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 

 

MUFTAK MİRASI ALANYA KATEGORİSİNİN TEMASI AVOKADO

Bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Uluslararası Yemek Yarışması için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,‘’3 gün sürecek olan yemek yarışmasında bu yıl “Mutfak Mirası Alanya” konu başlığıyla yeni bir kategori eklendi.  Yarışlara, profesyonel aşçılar, lise ve üniversite kategorisinde yarışan aşçılar katılabilecek. Mutfak Mirası Alanya yarışmasında yapılacak yemekler, mezeler ve salatalarda Alanya Avokado’su kullanılması şartı getirildi.’’ dedi.  

 

2. GÜN YÖRESEL YEMEKLER YARIŞACAK

 Organizasyonun ikinci gününde Alanya ve tüm yöresel lezzetler yarışacak. Mutfak Mirası Alanya Yöresel Yemekler Kategorisi ve Tüm Yörelerden Lezzetler Kategorisi olarak düzenlenen bu kategori 28 Ekim Cumartesi saat 14.00’da başlayacak. Bu kategori,  Mutfak Mirası Alanya çatısı altında yöresel yemeklerin tanıtılması ve korunmasını hedefliyor.  

 

HEM LEZZET HEM DE SUNUM DEĞERLENDİRİLECEK

Sunuculuğunu ünlü program yapımcısı Elif Korkmazel’in yapacağı yarışmada pek çok usta şef, gurme, tv yemek programcısı ve yerel katılımcılardan oluşacak jüri üyeleri tek tek yemekleri sunum, lezzet ve görünüm açısından değerlendirecek.  Üyeler,  yemeklerin tadına bakıp hem lezzet hem de görsel sunumları için puanlama yapacak.

 

BAŞKAN YÜCEL’DEN DAVET

27 Ekim Cuma günü saat 09:00 Belediye Kültür Merkezi’nde başlayacak olan yarışlar 3 gün sürecek. Yemek yarışmalarını ve etkinlikleri vatandaşların ücretsiz olarak izleyebileceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yemek yarışmasına tüm Alanya halkını davet etti.