Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NİN MUTFAK MİRASI PROJESİ’NE ÖZEL ÖDÜL

30.11.2017 14:12:00Alanya Belediyesi’nin 2 yıldır başarıyla yürüttüğü Mutfak Mirası Alanya (Culinary Heritage Alanya’) projesi, SKAL İnternational Klübü tarafından ‘Skalite Özel Bölge Ödülü’ne layık görüldü. Belediye Başkanı Yücel, ödülü Skal Alanya Klübü Başkanı Mehmet Nedanlı’dan aldı.

Turizm sektörünün otel, acente, havayolu, kongre merkezi, vb. tüm dallarının profesyonellerini çatısı altında toplayan Skal International Klübü, Alanya Belediyesi’nin Alanya’nın yöresel lezzetlerini ve mutfak kültürünü tanıttığı Mutfak Mirası Alanya projesine  Skalite Özel Bölge Ödülü’nü layık gördü.

Bu sene 20.'si düzenlenen 2017 Skalite Ödülleri 'Her Şey'e Rağmen' konseptiyle 27 Kasım Pazartesi günü Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel'de yapılan törenle sahiplerini buldu. Turizm Profesyonelleri Klübü (SKAL) Alanya Başkanı Mehmet Nedanlı 'Skalite Özel Bölge Ödülü'nü makamında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teslim etti.

“ALANYA’NIN ADINI O MECRADA YANSITTIK”

SKAL Klübü Başkanı Nedanlı, "Alanya'da Türkiye Federasyonları toplantımız olmuştu. Bu toplantıda Mutfak Mirası projesi bize tanıtıldı. Biz de çok etkilendik. Alanya’nın tanıtılması için çok faydalı olduğunu düşündük. 'Mutfak Mirası Projesi' belediyenin zaten 2 yıldır takibimizde idi. O gün yapılan sunum herkesin çok çok hoşuna gitti. Dolayısıyla bölge özel ödülleri konusunda bizden fikir istediklerinde biz, 'Alanya Belediyesi'ne Muftak Mirası ile ilgili bir özel ödül vermek istiyoruz" dedik. Severek kabul ettiler. Biz de Alanya Belediyesi'ni aday gösterdik ve kabul ettiler. Bu çalışmalar sürdüğü sürece ben daha nice ödüller nasip olacağını düşünüyorum. Alanya'nın adını o mecrada yansıttık. " dedi.

YÜCEL: “ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Alanya Belediyesi Alanya Mutfak Mirası çalışmalarımızla gerek ulusal gerekse uluslararası işlere imza atıyoruz. 2 yıldır da uluslararası projelerde çalışıyoruz. Bu yıl da SKAL İntarnational bu yılki özel ödülünü de Alanya Belediyesi'ne layık görmüş. Ben buna vesile olan Nedanlı'ya, müdürlüğümüze ve Alanya Belediyesi çalışanlarına katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. " diye konuştu.