Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ KARGICAK MAHALLESİ’NE YENİ PARK KAZANDIRIYOR

01.12.2017 08:16:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kargıcak Mahallesi’nde 3155 m2’lik alanda park ve sosyal donatı alanları oluşturacaklarını söyledi. Kargıcak Mahallesi Hakimler Sokakta inşaatına başlanılan parkta gemi figürlü oyun grupları dikkat çekiyor.

Alanya belediyesi, Kargıcak Mahallesi’nde yeni bir park inşaatına başladı. Kent ve kırsalda yatırım çalışmalarına aralıksız devam eden Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce ihalesi yapılan Kargıcak Mahallesi Hakimler Sokak, 233 ada kuzeyinde bulunan 3155 m2’lik arazide park inşaatına başladı.

YAŞAM BOYU SPOR ALANLARI VE GEMİ FİGÜRLÜ OYUN GRUPLARI YER ALIYOR

İnşaatına başlanılan parkta, 0-6 yaş oyun grupları, gemi figürlü oyun grubu, tırmanma oyun grubu, pergolalar, oturma alanları, salıncak, tahterevalli, zıp zıp, masa tenisi, yaşam boyu spor alanları ve 3 potalı yuvarlak basketbol sahaları yer alıyor.

İlçe genelinde park ve sosyal donatı alanlarının oluşturulmasına büyük önem verdiklerini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarının her mahallemizde çoğaltılması adına çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.