Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ ALANYA'DA KUTLANDI

05.12.2017 12:53:00Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya’da da kutlandı. Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Melike Nazifoğlu ve kadın birim amirleri de törene eksiksiz katıldı.

KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ ALANYA'DA KUTLANDI

Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya’da da kutlandı. Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Melike Nazifoğlu ve kadın birim amirleri de törene eksiksiz katıldı.

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 83. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Alanya Anıt Önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törende Alanya Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği, ALTSO Kadın Girişimciler Derneği ve siyasi partilerin çelengi Atatürk Anıtına sunuldu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptılar. Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 83. Yıl dönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.