Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ ŞEHİR MERKEZİNİ YENİLİYOR

13.12.2017 10:15:00Alanya Belediyesi, yıllardır atıl durumda olan şehir merkezinde Şekerhane Mahallesi Fatih ve Şevki Bey Sokak arasındaki caddede parke ve kaldırım düzenlemesi yapıyor.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez ve kırsalda yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri, son olarak yayaların yoğun şekilde kullandığı Fatih ve Şevki Bey Sokakları arasında kalan ve yıllardır atıl durumda bulunan 2000 m2’lik alanda yenileme çalışması başlattı. Alanya Belediyesi Katlı Otopark önünde bulunan alanda kaldırım çalışmaları tamamlanırken, caddenin tamamına parke taşları yerleştirme işlemleri ise aralıksız devam ediyor.

YÜCEL: “CADDEMİZ MODERN BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞACAK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kaldırım ve parke çalışmalarının caddeye düzen katacağını vurgularken şöyle konuştu; “Alanya Belediyesi olarak cadde ve sokaklarımızı yenileme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şekerhane Mahallesi’nde Fatih ve Şevki Bey sokakları arasında kalan 2000 m2’lik alanda kaldırım çalışmalarımızı tamamlamadık. Yol güzergahını da tamamen parke taşlarla örüyoruz. Caddemiz tamamlandığında modern bir görüntüye kavuşacak.”

Daha önce imarda yol olarak ayrılan ancak kapalı olan Fatih Sokak’taki alanı trafiğe açan ekiplerin parke çalışmalarını da en geç on gün içerisinde tamamlayarak caddeyi hizmete sunacağı açıklandı.