Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ZABITADAN YILBAŞI ÖNCESİ HİJYEN DENETİMİ

26.12.2017 14:16:00Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yılbaşı öncesi tatlı, pasta ve unlu mamuller imalathanelerinde denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta Müdürü Hasan Akın’ın da katıldığı denetimlerde müdürlüğe yeni alınan infrared ve batırmalı tip termometre ile kızartma yağı ölçüm cihazları kullanıldı.

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı çevre, gıda ve hijyen ekibi, vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yeni yıla girmesini sağlamak için rutin denetimlerin yanında tatlı ve pasta imalat sektöründeki denetimlerini artırdı.

 

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne yeni alınan infrared ve batırmalı tip termometre ile kızartma yağı ölçüm cihazlarının kullanıldığı denetimler sonrası açıklama yapan Zabıta Müdürü Hasan Akın, “Yeni alınan cihazlarla ekiplerimizin donanımını artırarak hızlı, güvenilir, net sonuçlara ulaşarak, halkımızın sağlıklı ürünler tüketmesini sağlıyoruz.  Aldığımız termometre ile ürüne özgü sıcaklığın kontrolü, yağ ölçüm cihazı ile de toplam pelor madde miktarını tespit edip, uygunsuz yağların atık yağ toplayıcılarına verdirilip değerlendirilmesini sağlıyoruz. Halkımızın her zaman taze ve hijyenik ürünlere ulaşmasını sağlamak için yeni ekipmanlarla hızlı,  güvenilir veriler elde ederek denetimlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.