Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN İŞLETME FAKÜLTESİ’NE KEDİ EVİ

27.12.2017 10:07:00Alanya Belediyesi’nin sokak hayvanlarının yaşamlarını desteklemek için yürüttüğü kedi evleri projesi ALKÜ İşletme Fakültesi öğrencilerine örnek oldu. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından öğrencilerin sosyal sorumluluk projesine destek amacı ile üniversite bahçesine kedi evleri ve beslenme üniteleri kuruldu.

 

Alanya Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik yürüttüğü projelerle takdir toplamaya devam ediyor. Bu konuda geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile örnek olan Alanya Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalara öncülük ediyor.

 

KEDİ EVLERİ ALKÜ ÖĞRENCİLERİNE ÖRNEK OLDU

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu kapsamda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden bir grup öğrencinin sokak hayvanlarının yaşamlarına destek olmak amacıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayarak, üniversite bahçesine kedi evleri ve beslenme üniteleri kurdu.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Öğrencilerin geliştirdiği projeye destek olarak park ve bahçelerimize uyguladığımız kedi evlerimizi fakültemizde de hayata geçirdik. Öğrenciler de kendi imkânlarıyla kurdukları mama kumbaraları ile kedilerin düzenli olarak beslenmesini sağlayacak. Öğrencilerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.