Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BÜYÜKHASBAHÇE MAHALLESİ’NDE ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLECEK

17.01.2018 15:03:00Alanya Belediyesi, mahallelere parklar ve sosyal alanlar kazandırmaya devam ediyor. Büyükhasbahçe Mahallesi’ne yeni bir park yaptıklarını ve çalışmaların kısa süre sonra tamamlanacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Parkımız, basketbol sahası, spor aletleri, çocuk oyun gruplarıyla çocuklarımıza ve vatandaşlarıma hizmet verecek ve onların sosyal alan ihtiyacını karşılayacak.” dedi.

Kentin tüm mahallelerinde parklar ve çocuk oyun alanlarının sayısı hızla arttıran Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Büyükhasbahçe Mahallesi Yiğit Sokak 2641 Ada’da bulunan 1588 m2’lik yeşil alana yapılan park projesinde sona gelindi. Bitkilendirmesi yapılan park, ilerleyen günlerde çocuk oyun grupları, dış mekân spor aletleri, basketbol sahası, tırmanma çocuk oyun grubu ve oturma alanlarının montajı yapılarak mahalle halkının ve çocukların kullanımına açılacak.

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarının her mahallemizde çoğaltılması adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.