Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

SANAYİ ESNAFINDAN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR

18.01.2018 15:16:00Alanya Belediyesi tarafından yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili sanayi esnafı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti. Sanayi Kooperatifi Başkanı Hüseyin Kasapoğlu, Kestel’de sanayi sitesi ile ilgili çalışmaların bu ay başlanacağını belirterek, sanayi sitesinin genişletilmesi ve planlama çalışmaları konusunda destekleri için Başkan Yücel’e teşekkür etti.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık encümen toplantısı sonrası Sanayi Kooperatifi Başkanı Hüseyin Kasapoğlu ve yönetimini ağırladı. Bölgede yapılacak kentsel dönüşüm ve Sanayi Sitesi’nin Kestel’e taşınması konusunda yapılan görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yücel, "Alanya'da yaklaşık 20 yıldır 'Sanayi ne olacak?' diye soruluyor. Sanayi bölgesinin kentsel dönüşüme girmesiyle tekrar gündemde olan Sanayi Sitesi ile ilgili zaten Alanya'nın yeni bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu sürekli paylaşıyoruz. Bugün sanayi sitesi kooperatifi başkanı ve üyeleri bizi ziyaret etti. Planlamaya konulan arazi ile ilgili ilk kazmanın ne zaman vurulacağı konusunu ve projeyi inceledik. Bu bölgenin zaten geçen yıl hak sahiplerine tapuları dağıtıldı. Kooperatifle ilgili yeni bir yönetim oluştu. Biz de her türlü desteği vererek sanayinin bir an önce Kestel’e taşınmasını sağlayacağız." diye konuştu.

 

 

SANAYİ SİTESİNDE CAMİ, MESLEK OKULLARI VE SOSYAL DONATI ALANLARI YER ALIYOR

 

Açıklamalarını yeni kurulacak sanayi sitesinin özelliklerini anlatarak sürdüren Başkan Yücel şunları söyledi,” Mevcut sanayi sitesi 65 bin metre kare. Yeni sanayi sitesinde planlama yapılan alan ise 196 dönüm. 250 dönüm. Hemen yanında bir 250 dönüm daha var. Ayrıca Yaylalı sınırında 500 dönüm bir alan var. O  alanların da dahil edilmesiyle 1000 dönüme çıkıyor. Yani Alanya’yı 50 yıl götürecek bir site oluyor. Sanayi sitesi derken içinde sadece dükkânların olduğu bir alan olarak düşünülmemeli. İçerisinde cami, meslek okulları ve  sosyal donatı alanlarının olduğu bir sanayi sitesi. Planlaması o şekilde yapıldı. Kooperatifinde bu işe dahil olması gerçekten sevindirici. Alanya’nın bu uzun soluklu sorunun çözümünde daha önce emek harcayanlara ve kooperatif başkanımıza teşekkür ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun.”

 

'ÇALIŞMALARA BU AY SONU BAŞLAYACAĞIZ'

Sanayi Sitesi Kooperarif Başkanı Hüseyin Kasapoğlu da projeyle ilgili, "Kestel sanayisi 20 yıllık bir süreç bu süreç de biraz sıkıntılıydı. Bizden önceki arkadaşlar bir hayli bir yol kat etmişti. Kestel bölgesine sanayinin yapılması ve genişletilmesi ile ilgili Başkanımız da gereken desteği veriyor. Tabi ki projeye hız verilmeli. Biz bu ay sonu gibi hafriyat çalışmasına başlayacağız. Maddi sorunlar yaşanmazsa 1 yıl içinde tamamlanır ancak en geç 2-3 yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Hem yeni sanayi sitesini konuşmak hem de onaylanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımızı her zaman destekliyoruz. Kendisi de bizim yanımızda. Kendisine çok teşekkür ediyoruz." dedi.