Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM EDİYOR ENGELLİ VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YÜCEL'E TEŞEKKÜR

24.01.2018 09:57:00Alanya Belediyesi, Mahmutseydi Mahallesi ile Karanlık Dere Mevkii'nde yaşayan toplam 5 engelli vatandaşa daha özel yol çalışması yaptı.

 ALANYA BELEDİYESİ ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM EDİYOR

 ENGELLİ VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YÜCEL'E TEŞEKKÜR

 

Alanya Belediyesi, Mahmutseydi Mahallesi ile Karanlık Dere Mevkii'nde yaşayan toplam 5 engelli vatandaşa daha özel yol çalışması yaptı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in talimatıyla başlayan çalışmada, yürüme engelli olan ve evlerine giriş çıkışlarda sorun yaşayan Rahmi Tıkmak, kardeşi Nazmi Tıkmak, Hasan Zeybek, Ayşe Tile ve Ayşe Akpınar'ın evlerinin yolları açıldı ve beton mikseriyle bu yollar betonlandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür eden engelli vatandaşlardan Rahmi Tıkmak "Ben 80 yaşındayım, yürüyemiyorum. Kardeşim Nazmi de yürüme engelli. Hastaneye gitmek için yola inmek bizim için büyük çileydi, ızdıraptı. Oğlum bizi yola kadar omuzlarında taşıyordu. Şimdi belediye başkanımız Sayın Adem Murat Yücel sayesinde yolumuz evimizin avlu kapısına kadar yapıldı ve betonlandı. Allah başkanımızdan razı olsun" dedi.

Hasan Zeybek, Ayşe Tile ve Ayşe Akpınar da "Yol çilemiz bittiği için çok mutluyuz. Başkanımıza teşekkür ederiz" dediler.

Mahmutseydi Mahallesi Muhtarı Mehmet Kanmaz, engellilere yönelik belediyenin çalışmaları hakkında bilgi vererek, “ Daha önce engelli vatandaşlarımızın evine ulaşan yol yoktu. Yapılan yol ve betonlama çalışması ile buradaki engelli vatandaşlarımızın mağduriyeti giderildi. Belediyemiz gerekli çalışmayı sürekli yapıyor. Başkanımızdan ve belediyemizden Allah razı olsun” dedi.