Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

GALİP DERE PLAJI’NDA KIŞ TEMİZLİĞİ

24.01.2018 13:58:00Mevsimsel hava şartlarına bağlı olarak son günlerde Galip Dere Halk Plajı’nda denizin dalga hareketleriyle birlikte sahilde biriken kirliliklere Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve ALTİD ekiplerince müdahale edildi.

Yoğun yağmur yağışı ve fırtına ile birlikte deniz içinde biriken kirliliklerin sahile vurması sonucu açığa çıkan kirlilikler, ekipler tarafından anlık müdahale ile temizlendi. Sahile vuran kirliliğin yoğun olarak ot, çalı ve ağaç parçaları gibi atıklar olduğunu ifade eden Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, bu tip durumlarda acil durum ekipleri tarafından anlık müdahalenin yapıldığını vurguladı.

“YAZ AYLARINDA DENİZLERİMİZİ KORUMALIYIZ”

Çevrenin korunması ve kontrol altında tutulmasına dair yürütülen çalışmalara vatandaşlarımızın da tam desteği ile devam etmek istediklerini belirten Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş; “Özellikle yaz aylarında denizlerimizin korunmasına dair yürütülen tüm çalışmalara tam destek sağlanması, kış aylarında yaşanması muhtemel bu gibi durumların önlenmesinde önemli rol oynayacaktır.” dedi.