Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ'NDEN BİR EL DE SEN UZAT PROJESİNE BÜYÜK DESTEK

26.01.2018 10:05:00Alanya Belediyesi, Türk ve Dünya mutfağından Lezzetler sunan favorilezzetler.com’un başlattığı geliri Sosyal Sorumluluk Proje'sinde kullanılmak üzere 'Bir El de Sen Uzat' projesine destek oldu.

favorilezzetler.com’un başlattığı “Bir El De Sen Uzat” projesine ünlü şeflerin, ünlü yemek yazarlarının ardından ilk destek Alanya Belediyesi’nden geldi. Son yıllarda yöresel mutfak ve yemek kültürünü Culinary Heritage Alanya sistemi lisans sahipliği ile büyük katkıları olan Alanya Belediyesi, bir kez daha yöresel mutfağa verdiği önemi gösterdi.

YÜCEL: “YÖRESEL LEZZETLERİMİZİ DÜNYA’YA TANITACAK BİR PENCERE AÇTIK”

‘Bir El De Sen Uzat’ projesine destek olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şöyle konuştu; “Kendimize, Alanya yemeklerinin Dünya’ya tanıtılmasını sağlayacak bir pencere açtık. Çeşitli mutfak kültürleriyle iş birliği içinde çalışmalar yürütüyoruz.  Mutfak kültürümüzle ilgili çalışan ve bu işe gönül veren Alanyalı lezzet ustalarımız ile değerli bir ekibe sahibiz. Bizler gastronomi alanında  akademik çalışmalar da yapmaktayız. Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürümüzle ilgili yeni projeleri de yakında hayata geçireceğiz. Alanya Kalesi’nde tarihi bir evi restore ederek, yöresel mutfak kültürümüzün yaşatıldığı bir müzeye dönüştüreceğiz. Favori lezzetler ailesinin bu önemli projesinde olmaktan dolayı da mutluluk duyuyorum.”

KİTAPTA YEMEK USTALARININ POPÜLER TARİFLERİ ANLATILIYOR

Gelecek nesillere bir miras olarak hazırlanan En Favori Tarifler kitabında ünlü gurmeler, şefler ve yemek yazarlarının popüler tarifleri fotoğraflarla püf noktaları anlatılıyor. Üç ay gibi bir sürede seçici kurul tarafından özenle hazırlanan ve seçilen yemek tarifleri bu alanda ilk olma özelliği de taşıyor.

KİTABIN GELİRİ SOSYAL PROJEDE KULLANILACAK

Ünlü yazar ve şeflerden oluşan “En Favori Tarifler’ kitabından elde edilecek gelir Sosyal Sorumluluk Projesi’nde kullanılacak. favorilezzetler.com’un ev sahipliğinde düzenlenecek ünlü yazar ve şeflerden “EN FAVORİ TARİFLER” kitabının imza gününe iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri, ‘BİR EL DE SEN UZAT’ projesinde bir araya gelecek.

“Bir Elde Sen Uzat” sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren favorilezzetler.com ve ekibi herkesi bu projeye destek olmaya davet ediyor.