Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ÖĞRENCİLERE EKOLOJİK DENGENİN ÖNEMİ ANLATILDI

02.03.2018 10:29:00Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı bitki ve çiçek serasını ziyaret eden öğrencilere ekolojik dengenin önemi anlatıldı.

            

          ÖĞRENCİLERE EKOLOJİK DENGENİN ÖNEMİ ANLATILDI

 

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı bitki ve çiçek serasını ziyaret eden öğrencilere ekolojik dengenin önemi anlatıldı.

Rıfat Azakoğlu Mesleki Teknik Anadolu lisesi öğrencileri Tübitak 4006 biyoloji projesi için Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bitki ve çiçek seralarını ziyaret ederek bilgi aldılar. Bitki seralarında bir gün boyunca inceleme yapan öğrenciler bitkiler hakkında bilgi topladılar. Ekolojik dengenin öneminin anlatıldığı serada öğrencilere bitkilerin nasıl üretildiği ve gelişim evrelerinde neler yapılarak üretildiği uygulamalı olarak da gösterildi.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada ‘’Oba’da bulunan bitki seralarımıza farklı kurum ve okullardan düzenli olarak ziyaretçi geliyor. Burada gençlerimize doğanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Duyarlı bir nesil yetişebilmesi için Alanya Belediyesi olarak bu tür projelere destek oluyoruz’’ dedi.