Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

HASTANE, METRO MARKET VE OBA-MAKİ CADDESİ ARASINDA HUMMALI ÇALIŞMA

07.03.2018 13:42:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (ALKÜ), Metro Market ve Maki Caddesi arasındaki yollar, sessiz sıcak asfaltla kaplanarak yeni çevre yoluna bağlantısı yapıldı. Yol çalışmalarının ALKÜ Hastanesi acil girişi ile Cenaze Hizmetleri binası ve Maki Caddesi arasında sürdürüldüğünü anlatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çalışmalar kapsamında Oba Belen Sokağı’n da genişletildiğini söyledi.

 

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’yı kaliteli ve modern yollara kavuştururken, trafik sıkışıklığının önüne geçmek için de alternatif yolları vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar neticesinde ALKÜ Hastanesi çevresindeki ana ve bağlantı yolları yeni çevre yoluna bağlantısı yapılırken, Alanya Belediyesi Cenaze Hizmetleri Binası önünden, Maki Caddesine bağlanacak olan 15 metrelik imar yolunda da hummalı bir çalışma başlatıldı. Kotlama çalışması yapılan yolda, Telekom ile kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu gibi altyapı hizmetleri de ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde yürütülüyor.

 

Merkezden kırsala çok geniş bir alanda vatandaşların hizmetleri en iyi şekilde alabilmelerini sağlamak için aralıksız çalıştıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, amaçlarının kalıcı hizmeti vatandaşla buluşturmak olduğunu vurguladı. Başkan Yücel, “ Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. ALKÜ Hastanesinin bulunduğu bölge herkesin malumu olduğu gibi şu an Alanya’nın başta trafik olmak üzere en yoğun olduğu bir bölgemiz. Biz, hastane buraya taşınmadan çok önce planlamalarımızı yaptık ve hastane açılışından önce yolları yaparak asfaltladık. Arkasından bu yol ve caddeleri yeni açılan çevre yoluna bağlamak için yoğun bir çalışma içerisine girdik. Şu anda Metro ile Oba-Maki Caddesi arasındaki Cenaze Hizmetleri binamızın olduğu cadde kaldı. Orada çalışmamız devam ediyor. Kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.