Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

07.03.2018 14:05:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bir mesaj yayınlayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Yücel, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Kadınlarımız gerek bireysel gerekse toplumsal yapımızın temel taşıdır. Ülkelerin kalkınması için üstlendiği çok önemli sosyal, siyasal ve ekonomik rolleri olan kadınlarımız, hayatın her alanında eşit haklara sahip olmalıdır. Kadın haklarının hatırlanması, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınlarımıza yönelik olumsuz davranışların önlenmesi ve bu konularda farkındalık oluşturmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anlamlı bir gündür. Kadınlarımıza hayatın her alanında sunacağımız eşit haklar oranında toplum olarak güçleneceğimize inancım sonsuzdur. Gerçek bir birey olmanın yegâne temeli ve toplumumuzun mihenk taşı olan bütün kadınlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

SERGİ AÇILIŞINA DAVET

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında yarın saat 14.00’da Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Alanya Belediyesi Dünya Kadınlar Günü’ sergisinin açılışına bütün vatandaşları davet etti.