Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

YENİ ALANYALILARDAN BARINAĞA TAM NOT

07.03.2018 15:05:00Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi (Yeni Alanyalılar) üyeleri, Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Alanya Belediyesi tarafından Demirtaş Mahallesi’nde 24 dönümlük arazi üzerine kurulan Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı barınağıyla ilgili bilgi alan Yabancılar Meclisi Üyeleri, barınağa tam not verdi.
MAMA BAĞIŞINDA BULUNDULAR
Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Üyeleri, Meclis Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında Demirtaş’ta bulunan Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Barınakta yaşayan hayvanlara kedi ve köpek maması bağışlayan üyeler, daha sonra tesisi gezerek Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz ve barınakta görevli veterinerlerden hizmetlerle ilgili bilgi aldılar. Barınağa tam not veren üyeler, böyle bir tesisi ilçeye kazandırdığı için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e  teşekkür ettiler.

ÖRNEK BİR TESİS
Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisli 24 dönüm alana kurulan Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bünyesindeki modern üniteleriyle Türkiye’deki örnek tesislerden biri olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz, hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri bünyesinde barındırıyor. Merkezimiz, kedi ünitesi, 2 adet köpek bakım evi, hayvan bakım ünitesi ve klinik ünitesi olmak üzere 5 binadan oluşuyor. Merkezde ayrıca karantina bölümü, hasta bakım bölümü, yavrulu anne bölümü, hayvan müşahede bölümü, muayene odası, ameliyat odası, gıda ve soğuk hava depoları da yeralıyor. Bölgenin en kapsamlı hayvan barınakları arasında bulunan barınağımız tam kapasite çalışıyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN TEK HAYVAN MEZARLIĞI BULUNAN BARINAĞI
Sokak hayvanlarının da yaşama hakkı olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, “Hayvan dostu olan belediyemiz bölgeye önemli bir tesis kazandırdı. Burada sokak hayvanlarının beslenmesi, bakım ve her türlü tedavileri yapılıyor. Ayrıca yabani hayvanların da yaraları sarılarak bakımları yapılıyor ve tedavi süreçleri tamamlanınca doğaya bırakılıyor. Tesisimizde evcil hayvanlar için mezarlık da düşünüldü. Bu çok önemli bir hizmettir.” dedi.