Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

08.03.2018 13:26:008 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da anıt önünde gerçekleşen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kadınlara karanfil dağıtarak onları bu özel gününde de yalnız bırakmadı.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da anıt önünde gerçekleşen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kadınlara karanfil dağıtarak onları bu özel gününde de yalnız bırakmadı.

 

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan öncülüğünde gerçekleşen kutlama programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. Kutlama programında kürsüye gelen Kadın Kuruluşları Temsilcileri kadın haklarının önemine yönelik konuşmalar yaptı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, törene katılan kadınlara karanfil dağıtarak kadınların bu özel gününü kutladı. Törenin ardından Başkan Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında saat 14.00’da Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Alanya Belediyesi Dünya Kadınlar Günü’ sergisinin açılışına bütün vatandaşları davet etti.