Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ CİKCİLLİ MAHALLESİ’NE GEMİ TEMALI PARK YAPIYOR

16.03.2018 13:47:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cikcilli Mahallesi’ne yeni bir park daha kazandırıyor. Gemi temalı oyun gruplarının da yer aldığı yeni parkın inşaatına başlandı.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Başkan Yücel’in talimatıyla bütün mahallelere park ve yeşil alan kazandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Alanya Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Cikcilli Mahallesi 103 sokak, 409 ada güneyinde bulunan 1600 m2’lik park inşaatına başlandı.

MODERN PARKTA ÇOCUKLAR EĞLENECEK AİLELER DİNLENECEK

Alanya Belediyesi’nin Cikcilli Mahallesi’nde yeni yapacağı modern parkta hem çocuklar hem de ebeveynleri için her şey düşünülmüş durumda. İnşaatına başlanan bu parkta oturma alanları, gemi temalı oyun grubu, teleferik oyun grubu, ipli dönen oyun grubu, ipli tırmanma oyun grubu, tahterevalli, zıp zıp, salıncak, 0-3 yaş arası kompozit temalı oyun grubu, doğal kaydırak, 3’lü potalı basketbol sahası, masa tenisi, tuvalet ve çeşme yer alacak.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarının her mahallemizde çoğaltılması adına çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.