Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

18.03.2018 11:33:00Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya ve Alanya Belediyesi Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu’nun çelenk sunmasıyla başladı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, anıt önünde düzenlenen tören sona erdi.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN 18 MART ORATORYOSU

 

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu, şehit yakınları, gaziler, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar Alanya Kültür Merkezi B Salonunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi programını izlediler.

 

Programın açılış konuşması ve istiklal marşının okunmasının ardından Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri “ Ecdadın Sesi”, “Şehidin Feryadı” ve “Gençliğin Sesi” adlı Oratoryo gösterisi sergilediler.

 

Alanya Kültür Merkezi B Salonunda düzenlenen törenin ardından, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu, protokole mensup üyeler ve şehit yakınları ile birlikte İlçe Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Kaymakam Nurullah Kaya ve Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu şehitlik özel defterini imzalayarak şehit mezarlarına el çelengi bıraktı. Şehit mezarları ziyaret edildikten sonra İlçe Müftülük görevlileri tarafından şehitlerimizin ruhuna dualar okundu. Programa şehitlikteki törenin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in şehit yakınları ve gaziler için, Öğretmen Evinde verdiği yemekle devam edildi.