Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

MAHMUTLAR’A 2 ÇOCUK PARKI

20.03.2018 13:38:00Alanya Belediyesi, sosyal yaşam alanlarının yapımına hızla devam ediyor. Son olarak Mahmutlar Mahallesi’nde Atatürk ve Barbaros Caddeleri arasında bulunan 5882 m2’lik yeşil alandaki 2 yeni parkın yapımı tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeşil alanların çoğaltılması ve vatandaşların vakitlerini konforlu sosyal yaşam alanlarında geçirmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Mahmutlar Mahallesi’nde 191 ada batısındaki 2102 m2’lik yeşil alana ahşap görünümlü oyun grupları, masa tenisleri, oturma alanları olan bir park yapıldı. Parkın içerisine önümüzdeki günlerde dış mekân spor aletlerinin de yerleştirileceği açıklandı. Bu parkın hemen önünde yer alan 192 ada batısındaki 3780 m2’lik yeşil alanda ise içerisinde kafeterya, çocuk oyun grupları ve dinlenme alanları olan park inşa edildi.

YÜCEL: “MAHMUTLAR MAHALLEMİZDE HİZMETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada, Mahmutlar Mahallesi’ne yapılan yatırımların hızla devam ettiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Mahmutlar Mahallemizde bisiklet yolları, sıcak asfalt, alt ve üst yapılar gibi hizmetlerimizin yanında sosyal yaşam alanlarının da sayılarını arttırarak bölge halkımıza hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yapımını tamamladığımız 2 yeni parkta, çocukların güvenliğini ön planda tuttuk. Bu parklarımızla birlikte merkez ve kırsalda yaptığımız hizmetlere bir yenisini daha ekledik. Parklarımızda önceliğimiz çocuklarımızın güvenliği ve bedensel gelişimleri. Onların mutluluğu şehrimizin mutluluğudur.” dedi.