Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL, “İNŞAATI DEVAM EDEN GÜNEY DÜĞÜN SALONU’NU BU YIL HİZMETE AÇACAĞIZ”

26.03.2018 13:02:00Bu hafta sonu Doğu Mahallelerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesinde 10 mahalleyle birlikte çevresindeki mahallelere ortak hizmet verecek yeni bir düğün salonu daha yapıyor. Güney Mahallesi’nde inşaat çalışmalarına başlanan çok amaçlı Güney Düğün Salonu, bölgenin yıllardır beklediği sosyal alan ihtiyacını karşılayacak.
İHALESİ TAMAMLANDI, İNŞAATINA BAŞLANDI
Projesi hazırlanarak, ihalesi yapılan ve inşaatına başlanan Güney Düğün Salonu, Güney Mahallesi’yle birlikte Burçaklar, Yenice, Orhan, Gözübüyük, Gümüşgöze, Karamanlar, Güzelbağ, Bayır ve Bayırkozağacı olmak üzere 10 mahalleye hizmet verecek. Salon aynı zamanda bu mahallelerin yanısıra çevre mahallelere de hizmet verebilecek kapasite ve donanıma sahip.

1 MİLYON 720 BİN TL + KDV BEDELLE İHALE EDİLDİ
1 Milyon 720 Bin TL + KDV bedelle ihalesi gerçekleştirilen projede 500 kişilik ana salon, muhtar odası, hazırlık odası, mescit, mutfak, bebek bakım odası bulunuyor. Salonun dış mekanı da projelendirilerek çocuk oyun grubu, piknik alanları ve dinlenme mekanları oluşturulacak.

500 KİŞİLİK ANA SALON VE AÇIK MEKAN OLARAK PROJELENDİRİLDİ
Salonla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Batıda 10 mahallemize ve bu mahallelerin yakınındaki yerleşim bölgelerine birlikte hizmet verecek çok amaçlı yeni bir salonun daha yapımına başladık. İlçemiz Güney Mahallesi’nde yapımına başlanan çok amaçlı salon projesi Güney Mahallesi, Burçaklar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Orhan Mahallesi, Gözübüyük Mahallesi, Gümüşgöze Mahallesi, Karamanlar Mahallesi, Güzelbağ Mahallesi, Bayır Mahallesi ve Bayırkozağacı Mahallesi’nin düğün, nişan, toplantı gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Mahalle gezilerimiz sırasında bölgede yaşayan vatandaşlarımıza söz vermiştik. Salonumuz bitince yıllardır bu bölgenin ihtiyacı olan önemli bir eksikliği de gidermiş olacağız. Güney Düğün Salonu’nu 6-7 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine açacağız. Alanyamıza ve bölgemize hayırlı olsun.” dedi.