Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN PROJE: “BANKSIZ OKULUMUZ KALMASIN” PROJESİ START ALDI

30.03.2018 14:12:00Yatırım programlarında eğitim-öğretime her zaman öncelik veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçe genelindeki okullarda eğitim- öğretim gören çocukları sevindiren bir projeyi daha hayata geçirdi. “Banksız Okulumuz Kalmasın” projesi ile tüm okullarda öğrencilere rahat ve modern bir ortam yaratmayı hedefleyen Başkan Yücel, projenin startını Oba İlkokulu ve Oba Ortaokulu’ndan verdi.

AL

Ya

 

BANKLAR OKULLARA DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Öğrencileri sevindiren “ Banksız Okulumuz Kalmasın” projesi ile ilçe genelindeki okullara oturma bankları dağıtılmaya başlandı. İlk banklar okul yönetiminin talepleri doğrultusunda Oba İlkokulu ve Oba Ortaokulu bahçesine konuldu.

ÇOCUKLAR TENEFÜSLERDE BANKLARDA OTURACAKLAR

Projede yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Obaköy İlkokulu Eko Okul Koordinatörü ve Sınıf Öğretmeni Derya Köroğluları, “ Obaköy ilkokulu olarak belediye sayesinde banklara kavuşmuş olduk.  İyi ki böyle bir proje hayata geçiriliyor. Çünkü çocuklarımız hep yerde oturuyordu. Bu banklar sayesinde yerden kurtulup bankta oturmanın keyfine varacaklar. Banklar ve belediyenin diğer hizmetleri için teşekkür ediyoruz”  dedi.

BELEDİYE TÜM OKULLARIN BAHÇESİNE BANK KOYACAK

Bankların dağıtımına bizzat eşlik eden Park Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Banksız Okulumuz Kalmasın” projesini ilçe genelindeki tüm okullarda uygulayacağız. Şu an Obaköy Ortaokulu, Obaköy İlkokulu ve Girenes Fen Lisesin de dağıtmaya başladık. Okul yönetimin belirlediği noktalara montajını yapacağız. Çocuklarımızın yüzlerindeki sevinç her şeye değer diye düşünüyoruz. Şimdiden tüm okullarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.