Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

MİNİKLER FARKINDALIK İÇİN ENGELSİZ PARK VE YAŞAM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

02.04.2018 16:15:00Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde Parlayüksel İlkokulunun minik öğrencilerini ağırladı.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde 70 öğrenci, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederken miniklere otizm ve otizmin özellikleriyle ilgili bilgiler aktarıldı. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan öğrencilere, özellikle otizmin iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir gelişim bozukluğu olduğu, genellikle yaşamın ilk 2 yılında ortaya çıktığı bilgileri anlatıldı.

EL BASKISI İLE OTİZME DİKKAT ÇEKİLDİ

Parlayüksel İlkokulu’nun 50 öğrencisi, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi yetkililerince hazırlanan kumaşa rengarenk el baskısı yaptı. Çocuklar ile yapılan bu etkinlikle birlikte 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekilirken yapılan baskı öğrencilere hediye edildi.

Ziyaretin ardından çocuklara balon ve çeşitli hediyeler takdim edilirken öğretmenler ve öğrencileri Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin konforundan duyduğu memnuniyeti ifade ederek yetkililere teşekkür etti.