Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KENDİ BİTKİ VE ÇİÇEĞİNİ ÜRETEN ALANYA BELEDİYESİ YILDA 2 MİLYON 475 BİN TL TASARRUF SAĞLADI

02.05.2018 10:27:00Oba’da kendi bitki üretim serasını kuran Alanya Belediyesi, bitki ve çiçekleri kendisi üreterek yılda 2 milyon 475 bin TL tasarruf sağladı. Alanya Belediyesi’nin üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiğini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem üretiyoruz, hem de tasarruf ederek kazanıyoruz. Elde ettiğimizin gelirle vatandaşlarımız için daha çok proje üretip, onlara daha iyi hizmet veriyoruz.” dedi.

 

KENDİ BİTKİ VE ÇİÇEĞİNİ ÜRETEN ALANYA BELEDİYESİ YILDA 2 MİLYON 475 BİN TL TASARRUF SAĞLADI

Oba’da kendi bitki üretim serasını kuran Alanya Belediyesi, bitki ve çiçekleri kendisi üreterek yılda 2 milyon 475 bin TL tasarruf sağladı. Alanya Belediyesi’nin üretken belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiğini kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem üretiyoruz, hem de tasarruf ederek kazanıyoruz. Elde ettiğimizin gelirle vatandaşlarımız için daha çok proje üretip, onlara daha iyi hizmet veriyoruz.” dedi.

 

ALANYA BELEDİYESİ KULLANDIĞI BİTKİ VE ÇİÇEKLERİ KENDİ SERASINDA ÜRETİYOR

Alanya Belediyesi, Oba Mahallesi’nde 2016 yılında faaliyete geçirdiği üretim ve depolama amaçlı 8500 m²’lik açık ve 3200 m²’lik kapalı alana sahip serada birçok bitki ve çiçeği kendisi üretiyor. Park ve bahçelerde kullanılan çiçeklerin yanı sıra serada 2017 yılı içerisinde toplam 299.305 adet fidan çeliği köklendirilerek, bitkilerin dikim zamanına kadar bakım ve ilaçlama çalışmaları yapıldı.

 

ALANYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARIYLA YEŞİL ALANLARIN MİKTARINI ARTTIRDI

Alanya Belediyesi,  serada kendi ürettiği bitki ve çiçekleri toprakla buluşturarak, 4 yılda kentteki yeşil alan sayısını yaklaşık 2.5 kat arttırdı. 2014 yılında 956.997 metrekare olan yeşil alan sayısı, 4 yılda 2 milyon bin 583 metrekareye ulaştı.

 

 

ALANYA BELEDİYESİ HER YIL 1 MİLYONDAN FAZLA BİTKİYİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

Oba Mahallesi’nde kendi bitki üretim serasını kuran Alanya Belediyesi, yeşil alanları farklı bitki türleri ile zenginleştirerek Alanya’nın dört bir yanında görsel şölene dönüştürdü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2014 yılından itibaren ilçenin dört bir yanına her yıl 1 milyonun üzerinde bitki ve çiçek dikti. 2017 yılında peyzaj, park ve bahçe çalışmaları kapsamında ilçenin farklı noktalarına 1.348.419 adet bitki ekildi.  

 

 

YÜCEL: “KENDİMİZ ÜRETEREK DAHA ÇOK KAZANIYORUZ”

Oba’da kurdukları Park Bahçeler Serası’ndan yılda ortalama 2 milyon 475 bin lira tasarruf ettiklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Oba Mahallesi’nde 2 yıl önce kendi bitki üretim seramızı kurduk. Belediyemizin park bahçelerde kullandığı bitki ve çiçekleri kendimiz üretiyoruz. Kendi imkânlarımızla ürettiğimiz için çok daha ucuza mal ediyoruz. Geçen yıl 2 Milyon 475 bin TL tasarruf sağladık. Ürettikçe tasarruf ediyoruz.  Üretken belediyecilik anlayışımızla elde ettiğimiz kazançla, yine vatandaşlarımız için yeni projeleri hayata geçiriyoruz.” dedi