Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

MOBİL KISIRLAŞTIMA ARACI MAHALLE MAHALLE HİZMET VERİYOR

02.05.2018 12:30:00Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Türkiye’nin faal şekilde hizmet veren tek ruhsatlı ve bakanlık izinli mobil kısırlaştırma ünitesi, mahallelerde faaliyetlerine devam ediyor. Mobil kısırlaştırma aracı 2017 yılında bin 146 kısırlaştırma ve bin 742 hayvanın aşılamasını gerçekleştirdi.

MOBİL KISIRLAŞTIMA ARACI MAHALLE MAHALLE HİZMET VERİYOR

 

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Türkiye’nin faal şekilde hizmet veren tek ruhsatlı ve bakanlık izinli mobil kısırlaştırma ünitesi, mahallelerde faaliyetlerine devam ediyor. Mobil kısırlaştırma aracı 2017 yılında bin 146 kısırlaştırma ve bin 742 hayvanın aşılamasını gerçekleştirdi.

 

Mobil kısırlaştırma aracının halen mahallelerde faaliyetlerine devam ettiğini belirten Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz, ‘’2017 yılında Akçatı, Uğurlu, Guzyaka, Payallar, Avsallalar, Gedevet mahalleleri ve  ayrıca Gündoğmuş ilçesinde faaliyetlerimizi sürdürdük. 2017’de mobil araçla 74 hayvan kısırlaştırılmış ve 74 hayvan rehabilite edilmiştir. 2018 yılında ise Seki, Şıhlar, Gözükücüklü ve Demirtaş, Beyreli, Hocalar ve Büyükpınar Mahallerinde Mobil Kısırlaştırma faaliyetine devam edilerek 21 hayvan daha kısırlaştırılmıştır. Gidilen mahallelerde başvuran vatandaşların hayvanlarına kuduz aşılaması da yapılmaktadır”. Dedi.

 

SOKAK HAYVANLARININ REFAHI İÇİN SADECE 2017’DE BİN 146 KISIRLAŞTIRMA VE BİN 742 AŞILAMA YAPILDI

Kısırlaştırma ünitelerinde 2017 yılında 1.146 adet kısırlaştırmanın gerçekleştiğini belirten Yavuz, ‘’Bununla birlikte 1.742 adet aşılama yapıldı. 2018 yılının ilk çeyreğinde ise; 207 kısırlaştırma ve 341 aşılama yapıldı. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğüne 408 hayvanla ilgili yapılan bireysel başvurularda  değerlendirildi”. dedi

 

GÜNDOĞMUŞ BELEDİYESİ İLE ORTAK REHABİLİTASYON HİZMETİ

 Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma aracı komşu ilçelerde de sokak hayvanları için seferber oldu. Gündoğmuş Belediyesi’yle ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında ilçede iki gün sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu için çalışmalar yürütüldü.