Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

BAŞKAN YÜCEL, YAZ SEZONUNUN HİZMET PROGRAMINI MUHTARLARLA BİRLİKTE YAPTI: YÜCEL: “4 YILDIR İHYA ETTİĞİMİZ MAHALLELERİ YENİ HİZMETLERLE BULUŞTURACAĞIZ”

09.05.2018 15:50:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Demirtaş ve Mahmutlar’da düzenlediği iki ayrı toplantıda doğu mahallelerinin muhtarları ile birebir görüşerek, yaz sezonunda yapılacak olan hizmet ve yatırımları muhtarlarla birlikte programladı. Başkan Yücel, “Muhtarlarımızla karşılıklı görüşerek yeni sezon için hizmet programımızı yaptık. Planlamaya aldığımız yeni hizmetlerimiz vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

DEMİRTAŞ VE ÇEVRESİNDEKİ 22 MAHALLE MUHTARINI DİNLEDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, mahallelerin sorunlarına hızlı ve etkin çözüm üretmek için mahalle muhtarları ile istişare toplantılarını sürdürüyor. Demirtaş Mahallesi Kültür Merkezi’nde bölgenin 22 muhtarı ile istişare toplantısı gerçekleştiren Başkan Yücel, yaz sezonunda doğu mahallelerinde yapılması gereken hizmetlerin programını muhtarlarla birlikte yaptı. Başkan Yardımcısı Adem Er, Meclis Üyeleri Mustafa Toksöz, Mehmet Ali Tekin, Fen İşleri Müdürü Özgür Karamut, Kırsal Hizmetler Müdürü Menderes Sivri, Yol-Asfalt Şefi Cem Çaycoşar’ın da hazır bulunduğu toplantıda Demirtaş ve çevresindeki mahallelerin sorunları ile yapılacak yatırım ve hizmetler görüşüldü.

MAHMUTLAR VE DİM MAHALLELERİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Demirtaş Kültür Merkezi’ndeki toplantının ardından Mahmutlar Ek Hizmet Binasında, Mahmutlar, Gözüküçüklü, Kuzyaka, Yalçı, Uzunöz ve Gümüşkavak mahalle muhtarları ile toplantısına devam eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, muhtarlarla birebir görüşerek, mahallelerin sorunlarını ilk ağızdan dinledi. Burada yapılan toplantıya bölge meclis üyeleri Zihni Asiltürk, Garip Kodal, Hasan Basar ve Mahmutlar Şantiye Sorumlusu Yusuf Akın da katıldı.

YAZ SEZONUNDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR BELİRLENDİ

Mahallelerde okul çevre düzenlemesi, park oyun alanları, mahalle meydanı, yol, menfez, altyapı, asfalt, sosyal projeler ve daha birçok alanda çok yönlü vatandaş odaklı bir çalışma yürüttüklerini anlatan Başkan Yücel, “Önümüzdeki sezonda yapacağımız hizmetleri sıraya koymak ve vatandaşlarımızı en kısa sürede istediği hizmetlere kavuşturmak için muhtarlarımızla bire bir görüştük. Doğu mahallelerimizin tüm muhtarları ile toplantı yaptık. Muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinledik ve yeni sezonda mahallelere yapılacak çalışmaları karşılıklı görüşerek karara bağladık.” dedi.

“MERKEZ MAHALLELERİMİZİN YOL VE ASFALT SORUNU KALMAYACAK”

Merkez mahallelerde talep edilen ve devam eden çalışmaları ivedilikle tamamlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bu asfalt döneminde doğu ve batı yaylalarında toplam 50 km asfalt dökeceğiz. Doğu bölgesinde Gören, Köprübaşı, Koçdavut, Batı da da Eğrigöl Yaylası yolları başta olmak üzere yaylalarımızdaki ana yolları ihale usulü ile hızlıca asfalta kavuşturacağız. Belediye asfalt ekibimiz ise; dağılmadan sadece merkez mahallelerimize hizmet verecek. Merkez mahallelerimizin yol ve asfalt sorunu kalmayacak.” diye konuştu.

“PROGRAMA ALDIĞIMIZ HİZMETLERİ EYLÜL’E KADAR BİTİRİYORUZ”

Taahhütlerinin dışında tüm mahalleleri birçok yatırım ve hizmetle buluşturduklarını ifade eden Başkan Yücel, “Merkez’de talep edilen, hizmet programımıza aldığımız tüm işleri Eylül ayına kadar tamamlayarak, halkımıza ve sizlere verdiğimiz tüm taahhütlerimizi yerine getirmiş olacağız. Bütün bunlarla birlikte planlama ve taahhütlerimizin tamamını yaz sonunda bitireceğiz. Planlamaya aldığımız tüm hizmet ve çalışmalarımızın şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.“ dedi.