Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

MOBİL ÇÖZÜM ARACI HİZMETE BAŞLADI

10.05.2018 12:29:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in çözüm odaklı belediyecilik anlayışıyla hizmete soktuğu Çözüm Masası ekibi, mahallelerde vatandaşın ayağına kadar giderek sorunlarına çözüm üretiyor. Mobil Çözüm Aracı ile hizmet ağını genişleten Çözüm Masası ekibi, Türktaş Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 2015 yılında hayata geçirdiği Çözüm Masası ekibi, Mobil Çözüm Aracı ile vatandaşın ayağına gidiyor. Mahallerde yaşayan vatandaşlarla birebir görüşerek sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefleyen Mobil Çözüm Aracı, faaliyete geçmesinin hemen ardından ilk ziyaretini, Türktaş Mahallesi’ne yaptı. Mobil Çözüm ekibi, Türktaş Mahallesi’nden sonra Dere, Süleymanlar ve Pınarbaşı Mahallelerine de giderek, vatandaşların öneri ve şikâyetlerini dinleyip, notlarını alarak ilgili birimlere sorunların çözümü konusunda raporlarını sundu.

ENGELLİ HÜSEYİN AKTAŞ: “BİZ İSTİYORUZ BAŞKAN YÜCEL YAPIYOR”

5 kişiden oluşan Mobil Çözüm ekibi mahallelinin taleplerinin dinledikten sonra, Türktaş Mahallesi’nde yaşayan iki engelli vatandaşı da ziyaret etti. Engelli Hüseyin Aktaş isimli vatandaşın yol sorununu ilgili birime anında bildiren ekipler, Fatma Tülü isimli yaşlı kadının ise çeşitli konulardaki taleplerini de yerine getirdiler. Engelli Hüseyin Aktaş, Belediye’nin böyle bir hizmet vermesinin her türlü takdiri hak ettiğini vurgulayarak, “Ne mahalle olarak, ne de vatandaş olarak daha önce böyle bir hizmet görmedik. Belediye zaten ne gerekiyorsa yapıyor. Herhangi bir şikâyetimiz yok. 4 yıldır yaptığı tüm hizmetler için Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyoruz”  dedi.