Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

TRAFİK HAFTASI’NDA ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLİYOR

10.05.2018 14:50:00Alanya Belediyesi Trafik Haftası kapsamında etkinliklerini sürdürüyor. Etkinlikler kapsamda Emişbeleni İlkokulu’nda 180 öğrenciye uygulamalı eğitim verildi.

 

Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı düzenli olarak çocuklara ve ailelere yönelik eğitimlerine trafik haftasında da devam etti. Etkinlikler kapsamda Emişbeleni İlkokulu’nda 180 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi. Alanya Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda öğrenciler akülü araçlarla emniyet kemeri takma alışkanlığı, trafik kurallarına uyma gibi uygulamalı eğitim verildi.

 

Etkinlikler hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı Sorumlusu Bilge Toksöz, genel olarak Trafik Eğitim Parkı’na ulaşamayan mahalle okullarına düzenli eğitim verdiklerini belirterek, “ Bu eğitimlerimizi Trafik Haftası dolayısıyla hızlandırdık. İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen eğitimlerimiz sonunda öğrencilere akülü araçlarla emniyet kemeri takma alışkanlığı, trafik kurallarına uyma gibi uygulamalı eğitim veriyoruz. Tüm okullarda, programlarımız dâhilinde çalışmalarımız devam edecek.” dedi.