Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN AKDENİZ BÖLGESİNDE BİR İLK DAHA İLERİ YAŞ TEMALI İKİNCİ BAHAR PARKI VE SPOR ALANI 14 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ HİZMETE AÇILIYOR

13.05.2018 09:48:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Alanya’ya kazandırdığı ve ileri yaş vatandaşlara hizmet verecek olan İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı, 14 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da açılıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Akdeniz Bölgesi’nde bir ilk olan İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı’nın açılışına tüm Alanya halkını davet etti.

AKDENİZ BÖLGESİNDE BİR İLK HAYATA GEÇİRİLDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in insan odaklı projelerinden birisi olarak hayat geçirdiği, çocuklar ve gençler için yapılan alanlardan farklı olarak tasarlanan, ileri yaş kondisyon aletlerinden oluşan “İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı” şehrin merkezinde, vatandaşların yürüyüş ve spor yaptıkları Anılgan Yürüyüş Yolu’nda kuruldu. 14 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek törenle halka tanıtımı yapılacak olan parkın açılışında aynı zamanda En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri de taktim edilecek.

YAŞLI VATANDAŞLAR HEM SOSYALLEŞECEK HEM SPOR YAPACAK

Şehirdeki yaşlı nüfusun daha aktif ve sosyal kılabilmek için inşa edilen “İkinci Bahar Spor Alanı”  Akdeniz bölgesinde bir ilk olarak hizmete sunuluyor. 14 Mayıs Pazartesi günü saat 16:00’da yapılacak olan açılış töreni ile hizmete sunulacak. 300 bin TL’lik yatırımla tamamlanan parkta ileri yaş kondisyon aletleri ve çocuklar için yeni nesil oyun grupları yer alıyor.

 

EN GÜZEL BALKON BAHÇE ÖDÜLLENDİRİLECEK

Eski Spor Bakanı Fikret Ünlü, eski Güreşçi, Milli Sporcu, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ahmet Ayık’ın katılımıyla yapılacak İkinci Bahar Spor Alanı’nın açılış töreninde Alanya Belediyesi’nin başlattığı “En Güzel Balkon En Güzel Bahçe Yarışması” ödül töreni de gerçekleştirilecek.

TORUNLAR UNUTULMADI

Çocuklar içinde oyun gruplarının da yer aldığı parkta, birkaç nesilden aile üyeleri beraber vakit geçirebilecekler. Tüm vatandaşları Pazartesi günü gerçekleştirilecek açılış törenine davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yaşlı vatandaşlarımızı evlerinden çıkartarak, güzel vakit geçirebilecekleri, onların sosyalleşmesini sağlayacak özel bir alan oluşturduk. Tüm halkımızı açılış törenine bekliyorum”  dedi.