Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

TURİZM VE SANAT FESTİVALİ’NDE STANTLAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

28.06.2018 14:31:0018. Alanya Turizm ve Sanat Festivali kapsamında açılan 300’e yakın yöresel ürünler ve yiyecek stantları vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel ve  kızı Zeynep’le stantları tek tek ziyaret vatandaşlarla biraraya geldi. Festivalin her yılının bir önceki yıldan daha güzel olduğunu söyleyen ziyaretçiler, Başkan Yücel’e teşekkür etti.

 

STANDLAR DOLDU TAŞTI

Vatandaşlardan büyük ilgi gören 18. Alanya Turizm ve Sanat Festivalinin, özellikle yöresel stantları ziyaretçi akınına uğradı. Bir taraftan yöresel yemek ikramları yapılırken, diğer taraftan Alanya’ya özgü tarım ürünlerinden muz, çilek, portakal gibi meyveler ikram edildi. Alanya'nın iskele bölgesine kurulan festival standlarında yiyecekten içeceğe, hediyelik eşyalardan takılara çok sayıda ürün sergilendi.

 

TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ KENTLERİNİN DE YÖRESEL ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

18. Alanya Turizm ve Sanat Festivali’nde yiyecek içecek satanlarının yanı sıra Türkiye’nin değişik kentlerinin de yöresel ürünleri ile kardeş şehirlerin stantları da büyük ilgi gördü. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler de festivale katılarak stant açtı ve tanıtımlarını yaptı.

 

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR

Stantları ziyaret eden vatandaşlar, festivalin her yıl daha coşkulu ve daha dolu dolu gerçekleştiğini ifade ederek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e, 3 gün boyunca yaşadıkları eğlenceli vakitler için teşekkür ettiler.