Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

“HEM ŞEHİRLİ HEM EŞSİZ BİR TATİL”

02.07.2018 12:37:00Hürriyet Seyahat yazarı Burcu Gürtürk, hafta sonu yayınlanan Hürriyet Seyahat’te “Hem Şehirli Hem Eşsiz Bir Tatil” başlığıyla Alanya’yı kaleme aldı. Gürtürk, tarih ve tatil meraklılarına Alanya’yı tüm detaylarıyla tavsiye etti.
Alanya’nın tarihi, doğal, turistik, kültürel ve sosyal değerlerini ele aldığı haberde Gezgin Burcu Gürtürk, Alanya’yı tüm ayrıntılarıyla dört dörtlük tanıttı.

TATİLCİLERE VE TARİH MERAKLILARINA ALANYA
Tatilcilere ve tarih meraklılarına Alanya’yı tavsiye eden Gürtürk, Alanya Kalesi, Kızılkule ve Tersane başta olmak üzere Çin Seddi’ni anımsatan Kale surlarını detaylarıyla yazdı. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, Dimçayı gibi doğal güzellikleri de okuyucularıyla paylaşan Gezgin Burcu Gürtürk, Alanya mutfağı ve alternatif turizm imkanlarını açıkladı.

“BUNLARI YAPMADAN DÖNMEYİN”
Gürtürk, Alanya’yı ziyaret edecek misafirlere bazı tavsiyelerde de bulunarak, “Alanya’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken iki de müze var. Bunlarda biri Alanya Arkeoloji Müzesi diğeri ise Atatürk Evi. Alanya’nın yerel mutfağı da oldukça zengin. Yamaç paraşütü, tüplü dalışlar, tekne gezileri de Alanya geldiğinizde yapabileceğiniz aktivitelerden bazıları” dedi.