Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

GÖÇ İDARESİ İL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ YABANCILAR MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ

05.07.2018 13:50:00Antalya Göç İdaresi Müdür Vekili Gözde Özkorul, İlçe Göç İdaresi Grup Başkanı Ramazan Şimşek’le birlikte Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi’nin aylık toplantısına katıldı. Özkorul ve Şimşek üyelerin ikamet izinleriyle ilgili sorularını yanıtladı.
Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi aylık toplantısını Belediye Encümen Salonu’nda Meclis Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İl Göç İdaresi Müdür Vekili Gözde Özkorul ve Alanya Göç İdaresi Grup Başkanı Ramazan Şimşek de katıldı.

İKAMETLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ
Yabancılar Meclisi Üyeleri, yerleşik yabancıların en çok karşılaştıkları sorunların başında yer alan ikamet konusunda merak ettiklerini yetkililere sordu. Göç İdaresi Müdür Vekili Gözde Özkorul, üyelerin kısa dönem ikamet izni, aile ikamet izni, öğrenci ikamet izni ve uzun dönem ikamet izniyle ilgili merak ettikleri tüm soruları yanıtladı. Üyeler ve yabancı dernek başkanları yetkililerden aldıkları yanıtları kendi gruplarıyla paylaştı.