Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

PLAJ FUTBOLU ŞÖLENİ YARIN BAŞLIYOR

04.10.2018 16:45:00Alanya’da ilk kez düzenlenen uluslararası Beach Soccer Cup 2018 Plaj Futbolu 5-6-7 Ekim tarihlerinde Galip Dere Plajı’nda yapılacak. Turnuva’nın basın toplantısı Avena Otel’de gerçekleştirildi.

Alanya’da ilk kez düzenlenen uluslararası Beach Soccer Cup 2018 Plaj Futbolu 5-6-7 Ekim tarihlerinde Galip Dere Plajı’nda yapılacak. Turnuva’nın basın toplantısı Avena Otel’de gerçekleştirildi.

 

Alanya Belediyesi ile Flick Organizasyon tarafından düzenlenen turnuvanın basın toplantısına; Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, FIFA Plaj Futbolu Sorumlusu Gabino Renales, Flick Organizayon Sorumluları Adil Müftüoğlu ve Ferit Yücel Ergün, Alanya Belediyespor Kaptanı Dejan Stankoviç, Sporting Clube de Portugal takım kaptanı Madjer, Lokomotif takım kaptanı Shakarin, Levante takımının kaptanı Jose Miralles katıldı.

 

BAŞKAN YÜCEL’DEN DAVET

Alanya da ilk kez düzenlenen uluslararası organizasyonda Türkiye den katılacak Alanya Belediyespor takımının yanı sıra Rusya, Portekiz, İspanya takımları mücadele edecek. Turnuva FİFA’ya ait beachsoccer.com sitesinden tüm dünyaya canlı yayınlanacak. Ayrıca Portekiz ve Rusya özel televizyonlarında canlı olarak yayınlanacak. Önümüzdeki yıllarda inşallah Dünya Kupasını da Alanya’mızda gerçekleştiririz. Bütün Alanya halkını ve kentimizde bulunan yerli ve yabancı misafirlerimizi Beach Soccer Cup 2018 Plaj Futbolu turnuvasına davet ediyorum.” dedi.

FLICK ORGANİZAYON SORUMLUSU ERGÜN ”PLAJ FUTBOLU ALANYA DA DOĞDU”

Flick Organizayon Sorumlusu Ferit Yücel Ergün, “Uzun yıllardır bu futbol branşını oynayan biri olarak, milli takımda hocalığımızı yapmış Adil Müftüoğlu ile birlikte bu organizasyonu resmi müsabakalarını Alanya’ya getirmek için uzun zamandır planlama içerisindeydik. Plaj Futbolu Alanya da doğdu, Alanya da büyüdü. Türkiye Milli takımı çatısı da Alanya da oluştu. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e ve personeline emekleri için çok teşekkür ederim.” dedi.

 

FIFA PLAJ FUTBOLU SORUMLUSU GABINO RENALES ”ALANYA’DA DAHA BÜYÜK ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

FIFA Plaj Futbolu Sorumlusu Gabino Renales ”Bu müsabakaları bu güzel şehirde gerçekleştireceğimiz için çok mutluyum. Alanya hem tarihi dokusu hem de mükemmel havası ile plaj futbolu oynamaya çok elverişli. Bütün bu imkan ve fırsatların bu kadar güzel olması münasebeti ile orta vadeli dönemlerde Alanya’da daha büyük organizasyonlar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Başkanımıza ve belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.

FLICK ORGANİZAYON SORUMLUSU “ADİL MÜFTÜOĞLU”

 

Flick Organizasyon Sorumlusu Adil Müftüoğlu, “Alanya’nın tanıtımı için çok güzel gelişmeler olacak olan bu organizasyonda Başkanımıza ve belediye personeline çok teşekkür ederim. Umuyorum ilerleyen yıllarda Dünya Kupasını şehrimize getirir milyarlarca insana Alanya’mızın tanıtımını yaparız. İnşallah kazasız belasız bir turnuva gerçekleştiririz.” dedi.

 

Toplantıya katılan takım kaptanları da Alanya da olmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek Alanya Belediyesi’ne ve Flick Organizasyona teşekkürlerini sundular. Yarın saat 15.15 de Lokomotiv BSC takımı ile Sportıng Clube de Portugal takımı karşılaşacak. Günün ikinci maçı ise saat 16.45 Levante Ud ile Alanya Belediyespor takımı karşılaşacak.