Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

6 ŞAPKA DÜŞÜNME TEKNİĞİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24.10.2018 16:39:00Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim semineri Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Seminerde, Eğitimci-Yazar Oğuz Saygın tarafından dünyanın en yaratıcı düşünürü olarak kabul edilen Edward de Bono’nun “6 Şapka Düşünme Tekniği” anlatıldı.
Bireysel düşünme tekniklerinin ele alındığı seminere, Belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZA DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETMEK LAZIM”
Çocuklarda en özgür düşünmenin ilkokuldan öncesi dönemde yaşandığını belirten Eğitimci-Yazar Oğuz Saygın, yaratıcı düşünmenin her geçen gün azaldığına dikkat çekti. “Düşünmek farklı bir şey, başarılı olmak istiyorsak düşünmeyi öğrenmek lazım” diyen Saygın, 6 Şapka Düşünme Tekniği’nin özelliklerine değindi.
Bu tekniği sırasıyla mavi, beyaz, kırmızı, sarı, siyah ve yeşil şapka adı altında 6 renkle tanımlayan Eğitimci-Yazar Oğuz Saygın, düşünmenin hayattaki önemini örneklerle anlattı. Saygın, dinleyicilerle “Eğitimde Oyun” tekniğinin faydaları üzerine dinleyicilerle birlikte 6 Şapka Düşünme Tekniğiyle ilgili de bir uygulama gerçekleştirdi.

GELECEK SEMİNER 28 KASIM’DA
Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından her ay düzenlenen eğitim seminerleri devam edecek. Eğitimci Ruhan Maral’ın sunacağı “Cesaret Yönetimi” konulu seminer ise 28 Kasım’da yapılacak. 09.30-12.30 saatleri arasını kapsayan seminere tüm vatandaşlar davetlidir.